Anksčiau buvo manoma, kad vilkai gyvulius pradeda pulti vasaros pabaigoje, kai pradeda medžioti jaunoji karta. Jauniems vilkiukams lengviau išmokti medžioti avis aptvare nei miške. Pastaraisiais metais ši prielaida Lietuvoje nepasiteisino. Jau pavasarį vilkai pradeda pulti gyvulius aptvaruose ir tvartuose.
Portalas lazdijai.lt rašo, kad vilkų išpuoliai Lazdijų krašte nesiliauja. Praėjusią savaitę Žemaitkiemo kaime papjauti du veršeliai, o Prygos kaime – 6 avys. Dėl to Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Lazdijų skyriaus Dzūkijos medžiotojų būreliui išduotas leidimas sumedžioti grėsmę keliantį vilką.
Tai – jau antrasis papildomas leidimas dėl vilko medžioklės. Pirmasis buvo gautas po to, kai balandžio pradžioje Stebulių kaime avys buvo užpultos ir papjautos tvarte.
Kaimo ir žemės ūkio plėtros skyriaus vedėja Jurgita Gudeliauskaitė informavo, kad pirmasis vilkas iki šiol dar nėra sumedžiotas. Linkime medžiotojams kantrybės ir taiklių šūvių!
Anksčiau Aplinkos ministerija žadėjo sutvarkyti sistemą taip, kad per dvi dienas būtų galima išduoti leidimus sumedžioti probleminius vilkus žalos vietoje. Šiuo metu praktika rodo, kad atsakingos institucijos nenori gilintis į problemos esmę ir atsižvelgti į plėšrūnų elgesio ypatumus, apie kuriuos be galo kalba medžiotojų organizacijos ir ūkininkai.
Tą pačią ar kitą naktį vilkas gali grįžti prie sudraskytos avies ar galvijos. Leidimo sumedžioti vilką teritorijoje, kurioje įvyko užpuolimas, išdavimas po mėnesio reiškia leisti sumedžioti su išpuoliais nesusijusį gyvūną. Tai ne kaip išspręsti šią problemą!
“Tai juokingi leidimai, kurie išduodami tik dėl akių, kaip kokia paguodos forma žmonėms. Už darbą ministerijose atlyginimus gauna, bet supratimo ir logikos lyg ir neturi”, – deja, tokia nuomonė šiuo metu yra dėl ministerijos, kurios pareigos – pasirūpinti laukinių gyvūnų ir genčių konfliktų švelninimu, darbo.