Medžioklės reikmenys

Įdomios naujienos medžiotojams0


Delta Optical Titanium HD 2.5-15×56 SF – 4A S
Delta Optical Titanium HD 2.5-15×56 SF – 4A S
Nuotrauka: Emīlija Mariševa

Delta Optical taikikliai

Delta Optical yra 2002 metais įkurta šeimos įmonė, gaminanti įvairius optinius prietaisus: optinius taikiklius, taikiklius su raudonuoju tašku, žiūronus, mikroskopus, teleskopus ir laikiklius. Nors įmonė įsteigta Lenkijoje, tačiau, kaip dažnai būna, produktų gamyba vyksta Japonijoje ir Kinijoje. Tai nereiškia, kad dėl to reikėtų abejoti šių prietaisų kokybe – Delta Optical produktus į savo arsenalą įtraukė ir Lenkijos kalnų gelbėjimo tarnyba, ir policija.

Delta Optical Stryker HD 1-6×24

Ekonominės klasės taikiklis su 1–6 kartų didinimu ypač tiks medžioklei su varovais, taip pat medžioklei tykant. Maksimalus taikiklio atstumas iki akies yra 104 mm, o tai sumažina tikimybę susižeisti kaktą stiprios atatrankos atveju. Taikymosi tinklelis su apšvietimo funkcija yra antrojoje židinio plokštumoje. Taip pat, kaip daugelis kitų šiuolaikinių optinių prietaisų, šis taikiklis užpildytas azotu – tai apsaugo nuo rasojimo taikiklio viduje.

Delta Optical Stryker HD 1-6×24
Nuotrauka: Emīlija Mariševa

Specifikacijos

Didinimas: 1–6 kartai
Objektyvo skersmuo: 24 mm
Centrinio vamzdžio skersmuo: 30 mm
Maksimalus matymo laukas 100 m atstumu: 35,6 m
Svoris: 508 g
Ilgis: 256 mm
Kaina: apie 719 eurų

Delta Optical Titanium HD 2.5-15×56

Kaip ir jau minėtame prietaise, šiame taikiklyje yra naujausi HD lęšiai, užtikrinantys puikų vaizdo aiškumą ir kokybę. Gana aukštas taikiklio laidumas šviesai – 93 procentai. Šis rodiklis labai svarbus, kai į medžioklę einama anksti ryte ar vakare, kuomet apšvietimas silpnesnis. Siūlomi du šio taikiklio variantai, skiriasi jų tinklelio tipas. Abiejuose modeliuose tinklelis yra antrojoje židinio plokštumoje ir yra apšviečiamas, tačiau vienas tinklelis yra klasikinis, o kitas – balistinis.

Specifikacijos
Didinimas: 2,5–15 kartų
Objektyvo skersmuo: 56 mm
Centrinio vamzdžio skersmuo: 30 mm
Maksimalus matymo laukas 100 m atstumu: 14,4 m
Svoris: 742 g
Ilgis: 365 mm
Kaina: 769 eurai

Kostiumas Deerhunter Approach

Ir kelnės, ir striukė pagamintos iš tylaus, orui laidaus natūralaus kamufliažo audinio, leidžiančio susilieti su aplinkos fonu. Kad medžioklės džiaugsmo negadintų prasti orai, į aprangos audinį įsiūta vėjui ir drėgmei nelaidi membrana. Vidinis pamušalas yra minkštas ir malonus. Dėl patogumo gamintojas pagalvojo ir apie ventiliavimo angas striukės pažastyse bei kelnių užpakalinėje dalyje. Pagal poreikį jas galima reguliuoti užtrauktukais. Apžiūrėjus kostiumą iš karto matyti, kad jame yra daug kišenių, specialių skyrelių racijai ir peiliui. Prie kelnių siūlomos ir nuimamos petnešos.

Niggeloh dviejų dalių šautuvo diržas

Ar esate kada pagalvoję, kad ginklą patogiau nešti ne ant vieno peties, bet ant abiejų – kaip kuprinę? Tokią galimybę suteikia vokiečių įmonė Niggeloh, siūlanti dviejų dalių diržą ginklui. Prie šautuvo jis tvirtinamas taip pat, kaip ir įprastas diržas, tačiau jį sudaro dvi patvarios neopreno juostos. Toks diržas pravers medžioklėje, kai reikalingos laisvos rankos, pavyzdžiui, sekant sužeistą gyvūną ar einant tolesnį kelią pėsčiomis.

Niggeloh dviejų dalių šautuvo diržas
Nuotrauka: Emīlija Mariševa

Kur ieškoti ginklo kairiarankiams?

Tikėtina, kad kiekvienas kairiarankis medžiotojas, bandęs rasti sau tinkamą ginklą, patyrė mažiausiai vieną iš trijų scenarijų: tokio ginklo parduotuvėje nėra ir nebus, nes nėra paklausos; ginklą galima užsisakyti iš gamintojo, tačiau reikės ilgai laukti; kairiarankiams pritaikyto modelio kaina yra gerokai aukštesnė.

Laikai keičiasi ir didėja medžioklės reikmenų parduotuvių pasiūla. Lentynose šalia kitų ginklų vis dažniau pasirodo ir kairiarankiams skirtų modelių.

Rößler TITAN 6 Exclusive

Rößler yra palyginti neseniai įsteigta Austrijos įmonė, gaminanti kokybiškus graižtvinius šautuvus. Plačiausiai žinoma serija TITAN. Kaip teigia gamintojas, šios serijos ginklai yra labai tikslūs, paprastos konstrukcijos ir elegantiško dizaino. Be to, juos galima pritaikyti kiekvieno šaulio poreikiams. Visos minėtos ypatybės būdingos ir šautuvui Rößler TITAN 6 Exclusive. Šautuvo vamzdį galima keisti, todėl nereikia įsigyti atskirų įvairaus kalibro ginklų – yra galimybė pritaikyti ginklą konkrečiai medžioklės rūšiai. Šešių dantų spyna juda 60 laipsnių kampu, jos rankenėlė pagaminta iš anoduoto aliuminio, atsparaus dilimui ir korozijai. Kairiarankiams skirtame modelyje į kairę pusę perkelta ir spyna, ir pažandė buožėje. Riešutmedžio buožės pade įtaisytas guminis amortizatorius, sumažinantis šūvio atatranką.

Ginklas Rößler TITAN 6 Exclusive
Nuotrauka: Emīlija Mariševa

Specifikacijos
Gamintojo šalis: Austrija
Kalibras: 30-06
Vamzdžio ilgis: 56 cm
Ginklo ilgis: 108 cm
Vamzdžio graižtva: M14x1
Buožė: riešutmedis
Svoris: 2,9 kg
Kaina: 1699 eurai

Browning BAR MK3 Hunter GOLD

Dar vieną kairiarankiams skirtą ginklą siūlo gamintojas Browning. Tai Belgijoje pagamintas pusiau automatinis karabinas su itin tiksliu graižtviniu vamzdžiu, optinio pluošto taikikliu ir nauja Super Feather Trigger sistema. Tai reiškia, kad spynos liežuvėlis nuspaudžiamas mažesne jėga ir neturi laisvos eigos nei prieš, nei po šūvio. Ginklas yra su Nomad vėže, keičiamais amortizatoriais. Jame panaudota Inflex II technologija, nukreipianti smūgį į buožės apačią, tolyn nuo šaulio veido. Taip pat amortizatoriaus medžiaga sumažina tikimybę, kad buožės padas įstrigs aprangos audinyje.

Specifikacijos

Gamintojo šalis: Belgija
Kalibras: 30-06
Vamzdžio ilgis: 53 cm
Vamzdžio skersmuo: 17 mm
Ginklo ilgis: 104 cm
Buožė: alyvuotas riešutmedis
Svoris: 3,35 kg
Kaina: 1699 eurai

Browning X-BOLT Hunter Eclipse Brown

Kaip teigia gamintojas, šio palyginti nebrangaus ginklo tikslumas yra aukštas, jis efektyvus ir patogiai valdomas. Tai užtikrina šaltai kaltas vamzdis, laisvai tvirtinamas prie buožės. Taip pasiekiamas stabilus tikslumas net ir po keleto šūvių, kai vamzdis įkaista. Vamzdžio gale yra sriegis su apsauginiu žiedu, kurio prireiks, jei planuosite uždėti duslintuvą ar atatrankos kompensatorių.

Ginklas yra su dviejų pakopų saugos sistema, leidžiančia saugiai ištuštinti užtaisą, neatleidus saugiklio. Laminuota kairiarankiams pritaikyta buožė su įduba nykščiui padeda kiekvieną kartą vienodai sugriebti buožę. Šiame modelyje taip pat įrengta Super Feather Trigger nuleistuko sistema ir Inflex II atatrankos amortizatorius. Įsigiję šio ginklo komplektą, gausite ir plienines laikiklių tvirtinimo bazes.

Browning X-BOLT Hunter Eclipse Brown
Nuotrauka: Emīlija Mariševa

Specifikacijos

Gamintojo šalis: Japonija
Kalibras: 30-06
Vamzdžio ilgis: 53 cm
Vamzdžio graižtva: M14x1
Ginklo ilgis: 105 cm
Buožė: laminatas
Svoris: 3 kg
Kaina: 1399 eurai

Šilčiausia apranga – Sitka Gear Incinerator Aerolite

Sitka yra populiarus ir medžiotojų vertinamas prekės ženklas, pripažintas visame pasaulyje. Ne iš pigiausiųjų, tačiau vartotojai pripažįsta jo patikimumą. Ligi šiol šis prekės ženklas buvo žymus produktais, tinkamais įvairiomis sąlygomis, t. y. medžioklei kalnuose, borealiniuose miškuose ir kitomis atšiauriomis sąlygomis. Vadinasi, šios aprangos kamufliažas pritaikytas konkrečioms aplinkybėms.

Incinerator Aerolite Jacket
Gamintojo reklamine nuotrauka

Dabar siūloma naujiena – Sitka Gear Incinerator Aerolite apranga. Tai šilčiausias Sitka drabužis, užtikrinantis puikią apsaugą nuo drėgmės. Naudojama Gore-Tex membrana apsaugos medžiotoją sningant ir lyjant. Synthetic PrimaLoft Gold ir Cross Core technologijos užpildas imituoja pūkų struktūrą, taip pat saugo ir nuo drėgmės: pūkinė striukė saugo nuo šalčio, o Sitka produktai apsaugos ir per lietų. Taip pat šią aprangą galima skalbti skalbimo mašinoje. Dar vienas didelis dizaino privalumas – striukė nėra pernelyg minkšta, todėl lengva ant peties užsimesti šautuvą. Audinys yra tylus, o medžioklėje tai didelis privalumas.

Susiję straipsniai

Striukės svoris – vos per 1200 gramų. Audinys laidus orui, apsaugo nuo drėgmės ir šalčio. Dvigubas Gore-Tex sluoksnis su tyliu viršutiniu poliesterio sluoksniu, ypatingas pamušalas ir izoliacijos sistema leis medžiotojams mėgautis medžiokle net ir nepalankiausiu oru. Galima įsigyti striukių, kelnių ir kitų Sitka aprangos elementų. Siūlo Purnavumuiza.lt.

Padėkite mums augti! Paspauskite PRENUMERUOTI ir varpelio piktogramos mygtuką!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.