Medžioklės reikmenys

Geriausia 2023-iųjų amunicija. Naujų šovinių apžvalga0

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Nauji metai prasidėjo po ilgos pertraukos vėl sugrįžusiomis tarptautinėmis medžioklės ir aktyvaus poilsio parodomis. Pirmiausia dėmesį reikia atkreipti į SHOT Show, vykstančią Las Vegase, JAV. Pirmieji atsiliepimai apie renginį pasiekė ir mus. Kasmet šaudmenų gamintojai stengiasi sukurti, prigaminti ir į rinką paleisti už pernykščius geresnių šovinių. Dažniausiai nauji gaminiai debiutuoja būtent SHOT Show, vykstančioje kiekvienais metais sausį. Taigi, pateikiame keletą dėmesį pritraukusių naujienų.

Hornady 7mm PRC

Pasaulis šį vadinamąjį XXI a. magnumą išvydo praėjusių metų spalį – tuo laiku, kai Hornady reguliariai išleidžia naujienas. Bet tai buvo pirmas kartais, kai jis pristatytas amunicijos parodoje. Tai naujausias Hornady produktas iš fantastiškai populiarios Precision Rifle Cartrisfe (PRC) šeimos, specialiai sukurtas pasiekti geriausius rodiklius moderniomis, itin aerodinamiškomis, nepaprastai preciziškomis kulkomis.

Daugelis šaulių 7 PRC laiko geriausiais magnumo 7 mm šoviniais. Šiuo metu prieinami užtaisai su 175 granų ELD-X kulka, skriejančia 914 m/s. Siūlomas ir varžyboms skirtas 180 granų ELD-M užtaisas, skriejantis 906 m/s, taip pat bešvinė 170 granų CX medžioklinė kulka, vamzdžio gale pasiekianti 914 m/s.

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Remington .360 Buckhammer

Šie šaudmenys labiau pritaikyti Amerikos rinkai. Jie pagaminti būtent elnių medžioklei Jungtinėse Valstijose, kur leidžiama tam naudoti lygiavamzdžius šautuvus. Įdomu, kad šis naujas šovinys užtikrina greitį ir energiją, atitinkančią .30-30 kalibrą. Šiuo metu Remington siūlo du užtaisus, tiek pat siūlo ir Federal. Šie šaudmenys bus efektyvūs medžiojant elnio dydžio gyvūną didesniu nei 150 m atstumu. Šiems šaudmenims tinkamus ginklus siūlo Henry.

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Remington šaudmenys tolimiems atstumams

Pristatoma kaip aukščiausios kokybės kada nors gaminta Remington amunicija, skirta preciziškiems šūviams iš toli. Naujoji kulka Impact užtaisyta su Speer, pagaminta kaip ir populiarioji Federal Fusion šaudmenų serija. Impact kulkos gaminamos su Federal patentuotais Slipstream galais, užtikrinančiais patikimą ekspansiją net tolimais atstumais ir mažu greičiu. Kol kas prieinamos septyniems kalibrams: 6.5 CM, .270 Winchester, 7 mm Rem Mag, .308 Win, .30-06 Springfield, .300 Win Mag ir .300 RUM.

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Black Hills 6.5 PRC ir 6 mm ARC su Hornady ELD-X

Black Hills šaudmenys mūsų kraštuose nėra labai gerai žinomi, bet JAV jie atpažįstami kaip preciziški, patikimi ir itin amerikietiški. Taigi, Black Hills savo šaudmenų pasiūlą papildė nauju medžiokliniu užtaisu, naudodamasis populiariąja Hornady ELD-X kulka. Naudojant 103 granų ELD-X kulką, šaunant 45 cm vamzdžiu, sukurta 6 mm ARC, specialiai skirta MSR (Remington sukurto užrakinamo graižtvinio snaiperio šautuvo) tipo graižtvavamzdžiams šautuvams, pasiekianti puikų greitį ir energiją. Savo ruožtu 143 granų ELD-X kulka tiks elnių ir Šiaurės Amerikos šakiaragio dydžio gyvūnų medžioklei.

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Browning MaxPoint šaudmenys elniams

Šaudmenys, sukurti būtent elnių medžioklei, sudaro naują Browning seriją MaxPoint, pasižyminčią nauja greitos ekspansijos kulka polimeriniu antgaliu, skirta giliai įsiskverbti į laimikį ir gerai išsaugoti savo svorį. MaxPoint kulkos užtaisytos nikeliu dengtose tūtose, siūloma dešimčiai įvairių kalibrų: .243 Winchester, 6.5 Creedmoor, 6.5 PRC, .270 Winchester, 6.8 Western, .308 Winchester, .30-30 Winchester, .30-06 Springfield, .300 Win. Mag ir .300 WSM.

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Hevi Bismuth

Turint omenyje, kad šiemet nuo vasario 15 dienos visoje Europos Sąjungoje bus uždrausta naudoti švininius šratus šlapynėse, šis produktas galiausiai galėtų sudominti ir Europos rinkas, reikia tik tikėtis, kad iki mūsų taip pat ateis kažkas panašaus. Tiek Federal, tiek Remington šiemet pasiūlė šovinių lygiavamzdžiams su bismuto šratais, gaminamais įmonės Hevi-Shot.

Šis gamintojas žinių sukaupė per įvairias veiklas metalurgijoje, o prekių ženklas iki šiol buvo žinomas volframo, geležies ir nikelio lydinių šratais, kurie yra tankesni ir mirtinesni, palyginti su plieniniais šratais. Bet Hevi-Shot dabar sukūrė ir bismuto lydinį, į kurį įeina ir alavas, nikelis bei kitos medžiagos.

Gamintojo reklaminė nuotrauka
Gamintojo reklaminė nuotrauka

Federal tvirtina, kad šie nauji šratų šaudmenys su bismutu parodys geresnius rodiklius nei anksčiau, užtikrindami, kad laimikis bus sulaikytas efektyviau. Svarbiausias skirtumas tarp Federal ir Remington užtaisų yra tas, kad pirmasis naudoja savo specialiuosius Flitecontrol Flex konteinerius. Šie šaudmenys įvairiomis variacijomis siūlomi 12-am kalibrui.

Hevi Metal Extreme

Tai šaudmuo, kurio 30 proc. sudaro Hevi-Shot originalus – 12 g/cc tankio – volframo užtaisas, 70 proc. – plieniniai šratai. Pagrindinė idėja – sudaryti galimybę šiuo užtaisu iššauti itin didelio tankio mirtinais šratais, nemokant daugiau už brangius šaudmenis vien volframiniais šratais. Užtaisas padarytas naudojant specialų Federal konteinerį, žadantį itin didelį šratų tankį. Šiuos šaudmenis žadama pristatyti iki metų pabaigos.

Gamintojo reklaminė nuotrauka
Susiję straipsniai
Gamintojo reklaminė nuotrauka


PRENUMERUOKITE Žurnalą iki 2023 metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.