Patirtis

Gautas leidimas sugauti lokį, kuris sunaikino bičių avilį ir užpuolė arklius Anykščių rajone0

Nuotrauka: unsplash.com

Portlas Lrytas.lt rašo apie atvejį Anykščių rajone, kurį pasaulio specialistai priima vadinti žmogaus ir plėšrūno konfliktu.

Tada meška apsilankė Anykščių rajono bičių bityne, kur sunaikino avilius ir suvalgė medų, o vėliau ganykloje užpuolė arklius. Stambiųjų žvėrių tyrėjai siekia gauti kuo daugiau duomenų apie meškas, išsiaiškinti jų elgesį, migracijos kelią. Meška – saugomas gyvūnas, todėl pirmiausia reikia jį sugauti, užmigdyti ir pritvirtinti siųstuvą. Leidimas jau gautas, tik neaišku, kada mešką pavyks sugauti.

Žiūrekite vaizdo įrašą!

Į bityną įsisukusi meška ne tik ragavo medų, bet ir puolė besiganančius žirgus: toks elgesys nustebino ir specialistus

Lrytas.lt parengtoje vaizdo medžiagoje vilkų tyrinėtojas, Ekosistemų apsaugos centro vadovas Petras Adeikis išreiškia nuostabą, kad lokys užpuolė arklius. Anot jo, tipiškas meškos maistas vegetarinis. Beveik 80 procentų jų maisto sudaro medžių žievė, lapai, šaknys, grybai, riešutai, vaisiai ir uogos. Tuo pačiu metų kitų šalių patirtis rodo, kad lokiai gaudo lašišas ir elninių žeimos gyvūnus.

Kalbant apie vilkus, toks plėšrūnas, kuris įpratęs ieškoti maisto žmonių ūkiuose ir tai daro nuolat, vadinamas probleminiu vilku. Laimei, Lietuvoje leidžiama stebėti šių plėšrūnų populiaciją vykdant kontroliuojamą medžioklę.

Lokys Lietuvoje yra saugomas gyvūnas, tačiau akivaizdu, kad šių didžiųjų plėšrūnų – didžiausių Europoje – daugėja ir pas mus.

Rudasis lokys (Ursus arctos)

Kaip ir kiti lokinių šeimos nariai, rudieji lokiai pasižymi tvirtu kūno sudėjimu. Patinai stambesni – 30-60 % sunkesni už pateles. Yra keletas rudųjų lokių porūšių, kurie skiriasi dydžiu ir kailio spalva. Rudieji lokiai sveria nuo 130 iki 700 kg ir tai priklauso nuo porūšio: stambiausi rudieji lokiai gyvena pietų Aliaskoje, Eurazijoje stambiausi Primorės ir Kamčiatkos rudieji lokiai. Sunkiausių rudųjų lokių porūšio, kadjakinių rudųjų lokių, patinai dažnai išauga iki 780 kg, rekordinis užfiksuotas svoris siekė 1134 kg. Kūno ilgis 1,7–2,8 m, aukštis ties pečiais 90–150 cm. Kailis storas, įvairių rudos atspalvių, nuo šviesios iki tamsiai rudos arba pilkos spalvos.

Susiję straipsniai

Galva apvali, nasruose 42 dantys. Kaklas, palyginti su baltuoju lokiu, trumpas. Virš pečių kūpso didelė raumenų kupra, dėl jos rudųjų lokių letenos labai galingos. Galūnės ilgos ir stiprios, panašaus ilgio. Pėdos turi po penkis neįtraukiamus nagus, jų ilgis siekia 8–10 cm. Nagai neįtraukiami, todėl per ilgą laiką nudyla. Kaip ir visi lokiniai, turi trumpą nuo 6,5 iki 21 cm ilgio uodegą. Kailis tankus, spalva skiriasi, ir ne tik skirtinguose arealuose, bet netgi tame pačiame rajone. Dažniausiai sutinkama kailio spalva – ruda.

LA.lv