Patirtis

FOTO + VIDEO. Paroda Raudondvario pylije0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Ukininkopatarejas.lt

Gegužės 13-ąją, šeštadienį, Raudondvario dvare trimitų ir ragų garsai paskelbė medžioklės parodos „Gamta – visų namai“ atidarymą.

Labai gausi, eksponuojanti per 1 500 medžioklės trofėjų, saugomų ir retų gyvūnų iškamšų bei muliažų paroda pradėta mišiomis Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčioje. Po jų įspūdinga medžioklių ir kariškių eisena su vėliavomis, šunimis, trimitais iš bažnyčios patraukė į Raudondvario dvarą, kur įvyko parodos atidarymas.

Iki vasaros pabaigos parodoje bus galima apžiūrėti eksponatus, šiemet į Raudondvario dvarą atkeliavusius iš viso pasaulio – pradedant Lietuvos laukuose, miškuose, vandens telkiniuose sumedžiotais ir ekspertų atrinktais geriausiais, įdomiausiais trofėjais, baigiant gepardu, pavianu, antilope gnu, zebru, trijų metrų milžinu lokiu iš Sibiro.

Paroda "Gamta – visų namai"

Parodos atidaryme ne tik aidėjo medžioklės ragų garsai, bet ir buvo galima pasiklausyti paukščių trelių, žvalgantis po gamtininko bei gamtos fotografo Mariaus Čepulio darbų parodą „Mes šalia tavęs“ ar unikalią medžiotojo Vytauto Kucevičiaus surinktą medžioklės scenų kolekciją „Medžioklė kitaip“.

Parodos atidarymo diena sutampa su Muziejų naktimi, todėl lankytojai galėjo nemokamai apsilankyti pilies požemių menėse ir sužinoti apie grafų Tiškevičių ten laikytas gėrybes. Vakare vyko šokančių fontanų pasirodymas!

Paroda „Gamta – visų namai“ Raudondvario dvare rengiama trečią kartą. Šiemet ji ne tik gausiausia eksponatų, bet ir gerokai praplėtusi ekspozicijų erdves – lankytojai galės žvalgytis ir Menų inkubatoriaus salėse, ir dvaro parke, kur bus eksponuojamos M. Čepulio fotografijos, įrengti medžioklės bokšteliai, žvėrių šėryklos.

Susiję straipsniai

Renginio metu siūloma net keletas edukacinių programų – nuo gamtos pažinimo iki medžioklės istorijos ir kultūros. Įdomus susitikimas laukia su prof. Eugenijumi Skerstonu, kuris pasakos apie senovės medžiokles, parodoje bus galima sutikti ir daugiau žiniomis pasidalysiančių asmenybių, tokių kaip Selemonas Paltanavičius.

Daugiau skaitykite Ukininkopatarejas.lt

Išleistas naujas žurnalo numeris!

LA.lv