Medžioklės reikmenys

DMT Diamond kišeninis galąstuvas + VIDEO0

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Paaštrinti geležtę pjaunant ar lupant kailius iš tiesų kelia daugiausia problemų. Visai neseniai teko kalbėti su vienu ponu, kuris nežinojo, kaip pagaląsti peilį, todėl eidamas į medžioklę visada pirko naują. Aišku, kiekvienas daro taip, kaip patogiau, bet įvairios firmos siūlo patogių ir praktiškų spendimų, kad kiekvieną kartą einant į medžioklę nereikėtų pirkti naujo peilio.

Anksčiau teko gana daug naudoti Work Sharp rankinį galąstuvą su skirtingų gradacijų paviršiais ir laikikliu, nustatančiu galandimo kampą. Galąstuvas DMT Diamond gana ilgai stovėjo neliestas, nes iš pradžių atrodė nepraktiškas. Vis dėlto viename renginyje skubiai reikėjo aštraus peilio ir išėjo taip, kad į kuprinę buvau įsidėjusi DMT Diamond. Tada galąstuvas išgelbėjo situaciją ir buvo proga į jį pažiūrėti kiek rimčiau. Paskui šį galąstuvą pasiėmiau eidama į medžioklę ir diriant bebrus jis labai pravertė aštrinant kelių peilių geležtes.

Pirmas dalykas, kuris kelia rūpestį naudojant paprastos konstrukcijos galąstuvą, – kaip tinkamai nustatyti galandimo kampą, nes juk kiekvieną peilį reikia galąsti konkrečiu kampu. Pažiūrėjus DMT Diamond mokomuosius vaizdo įrašus, sistema tapo aiški. Šio galąstuvo kampas nustatomas iš akies. Pirmiausia geležtė įremiama statmenai į galąstuvą (susidaro 90 laipsnių kampas). Per pusę išeina 45 laipsniai, o dar per pusę – maždaug 22 laipsniai. Tokiu kampu peilis ir galandamas.

DMT Diamond – nedidelis, patogus, jį lengva įsidėti į kišenę, nors jis galėtų lengvai pasimesti, jeigu nepritvirtinsi prie raktų ar kuprinės. Galąstuvas tikrai veiksmingas, jis pravers medžioklėje, kai reikės skubiai paaštrinti geležtę. Tokios ir kitų gradacijų galąstuvų bei įvairių galandimo prietaisų siūlo parduotuvė Lynxgear.lv. DMT Diamond kainuoja apie 20 eurų, nors šioje parduotuvėje galima rasti sudėtingesnių įrenginių.

Specifikacijos
– Lengvas, patogus nešiotis, su raktų pakabuku
– Su rėmu galąstuvas tampa patogiu instrumentu, kuriuo galima greitai paaštrinti geležtę ir toliau dirbti peiliu
– Galandimo paviršiaus plotas 68 mm × 24 mm, atlenkto ilgis su rankena – 14,4 cm
– Galanda greičiau nei paprasti akmenys
– Nereikia alyvos, galima galąsti sausai ar su vandeniu
– Fine Diamond (25 mikronai / 600 mešų), raudonas – smulkus, vidutiniam poliravimui

Pliusai
– patogus, lengvas, nedidelis;
– sulenkiamas, telpa į kišenę;
– deimantinis.

Susiję straipsniai

Minusai
– lengvai pasimeta;
– kampą reikia nustatyti pačiam;
– reikia kelių skirtingų gradacijų galąstuvų, norint ne tik paaštrinti, bet tinkamai išgaląsti peilio geležtę.

PRENUMERUOKITE Žurnalą kovo 1 d. iki 2023 metų pabaigos!

LA.lv