Medžioklės reikmenys

Digiskopijos pagrindai su Levenhuk0

Nuotrauka: iš archyvo

Kartą žurnalo maketuotojas paklausė, kaip įmanoma gauti tokių tobulų stambaus plano gyvūnų nuotraukų. Pati su fotoaparatu ir didoku objektyvu lindau prie šerno, kad nufotografuočiau jį iš keliasdešimties metrų atstumo ir padaryčiau viršelio vertą portretą. Būdama per 20 metrų nuo šernės, ne kartą svarsčiau galimybę įsiropšti į greta esantį ąžuolą, jeigu kriuksė nuspręstų, kad esu baisi piktadarė.

Digiskopija yra būdas gauti kokybiškų gyvūnų, daugiausia paukščių, nuotraukų iš saugaus atstumo. Šia galimybe daugiausia naudojasi paukščių stebėtojai, o Swarovski jiems net rengia įvairius konkursus, žadėdamas įspūdingų prizų ir pasaulinę šlovę. Digiskopijos esmė yra tai, kad prie galingo tolimačio specialiais adapteriais primontuojamas išmanusis telefonas (paprasčiausiais atvejais) arba fotoaparatas (sudėtingesniems tikslams) ir gaunami kokybiški atvaizdai. Swarovski įranga yra itin kokybiška, bet ir nežmoniškai brangi, ypač kai ji naudojama gyvūnams fotografuoti savo malonumui. Fotografuojant profesionaliai tokia galimybė visai apsimoka.

Taigi digiskopijos pagrindus išbandžiau su ekonominės klasės įranga, kurią, be to, galima praktiškai panaudoti šaudykloje, norint iš toli apžiūrėti kulkas taikinyje.

Įgyvendinti norus padėjo Levenhuk tolimatis iš Skyhunters.lv (oficialus kompanijos atstovas Baltijos šalyse). Paėmiau modelį Blaze 70 Plus, kuris geba didinti nuo 20 iki net 60 kartų, nors pastarasis didinimas iš tiesų yra stambus ir turi atsiverti platūs toliai, kad būtų galima jį visavertiškai panaudoti.

Telefono adapteris

Kartu su tolimačiu gavau ir paprasto principo universalų išmaniojo telefono adapterį. Tai nėra joks profesionalus prietaisas ir iš pradžių net gerokai nuvylė, nes praėjo bent penkios minutės, kol pavyko jį primontuoti prie iPhone. Įjungusi kamerą supratau, kad vaizdas nėra centruotas, be to, jis skritulio formos, kaip būna žiūrint per žiūronus ar tolimatį. Tuomet vieną po kito atidarinėjau tinklalapius, kad suprasčiau, kokie turi būti pirmieji digiskopijos žingsniai su išmaniuoju telefonu. Ieškoti ne itin sekėsi, todėl nusprendžiau priartinti vaizdą telefone, kad neliktų apvalių kraštų.

Labiausiai erzino tai, jog reikėjo nemažai laiko, kad įsidėmėčiau konkrečią vietą, kur primontuoti telefoną, kad jis rodytų daugmaž centruotą vaizdą. Tiesaus vaizdo taip ir nepavyko išgauti – tai turbūt praktikos klausimas. Skyhunters.lv siūlo ir rimtesnių adapterių, bet jie kainuoja daug daugiau, o platintojo atstovas, matyt, suabejojo, kad Baltijos šalyse atsiras digiskopijos mėgėjų, norinčių įsigyti adapterį už 200 eurų.
Pirmoji patirtis

Taip, apsikrovusi daiktais, įskaitant Canon fotoaparatą su galingu objektyvu, kėblinau į pievelę, kur žinojau esant kiškių. Kadangi planuoju viename būsimų žurnalo numerių rašyti apie kiškius, viena kita ilgaausio nuotrauka nepamaišytų. Išsėdėjau iki sutemų, nufotografavau tik keletą ant elektros laidų sutūpusių balandžių. Nuotraukos išėjo ne itin įkvepiančios, bet, kaip sakoma, pirmasis blynas visuomet prisvilęs.

Perėjusi miškelį ir pažvelgusi į kairę pievelėje pamačiau du kiškius, vadinasi, šį kartą nulėpausiai nusprendė pramogauti kitur, taigi Merfio dėsnis galioja ir digiskopijai. Neliko nieko kita kaip paimti seną gerą Canon ir pafotografuoti, kiek leidžia šviesa, nes nebebuvo laiko vėl ant stovo montuoti tolimačio ir bandyti prijungti telefoną.

Blaze 70 Plus

Stirna

Išbaidžiusi kiškių porą (manyčiau, kad kiškiai keliauja poromis), prieblandoje per lauką pamačiau sunkiai pastebimą, bet gerai žinomą stirnos rudumą. Stirna buvo gana toli, judėjo lėtai, todėl nusprendžiau dar kartą primontuoti savo digiskopijos ekipuotę. Pabandžiau didinti 60 kartų, bet prieblandoje dėl to vaizdas pasidarė per tamsus, nes daugiau didinant sumažėja lęšių šviesingumas. Optimalu buvo didinti 20 kartų. Šį kartą net pavyko gana operatyviai prijungti ir telefoną. Taip pradėjau eksperimentuoti su rūko nuotraukomis, net padariau keletą vaizdo įrašų, kurie taip pat išėjo ne itin aiškūs, bet vis šioks toks apčiuopiamas rezultatas. Atvaizduose aiškiai matyti, kaip iš 200 metrų sekiau nieko neįtariančią besimaitinančią stirną.

Išvados

Norint gauti iš tiesų kokybiškų atvaizdų, reikia ieškoti rimtesnės aparatūros, bent jau adapterio, kuriuo prie tolimačio prijungiamas išmanusis telefonas ar fotoaparatas. Be to, kai kurie telefonai fotografuoja išties gerai, taigi juos tikrai galite naudoti, kad pasipuikuotumėte kokiame socialiniame tinkle.

Poros vakarų neužtenka perprasti šią įdomią medžioklės rūšį, todėl iš platintojo išbandyti gavau Levenhuk Blaze 90 – jau kiek galingesnį įrenginį, kurio objektyvas ir šviesingumas didesni.

Iš praktinės pusės šie tolimačiai būtų tinkamiausi naudoti šaudykloje, kad galėtumėte tiksliai įžiūrėti skyles taikinyje. Tai yra idealus įrenginys gyvūnams stebėti iš toli, bet atsižvelgtina, kad tai išeis daryti tik atvirose vietose.

Susiję straipsniai

Digiskopija medžiotojams gali patikti kaip įdomus pomėgis, iš kurio, be to, galima gauti praktinės naudos: stebėti gyvūnus ir net juos skaičiuoti.

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.