Patirtis

Dėmesio! Eidami į mišką galite patirti netikėtą susitikimą!0

Nuotrauka: Jonas P.

Medžiotojas Jonas P. Facebook socialinėje grupėje pasidalijo nuostabiomis nuotraukomis, kuriose užfiksuotas netikėtas susitikimas su stambiu plėšrūnu – vilku.

„Deja, nuotraukos nėra labai kokybiškos, bet gerai, kad kažkas išvis išėjo, nes atstumas buvo 150 m + ir, skubant fotografuoti, neužteko laiko rasti stabilią atramą ir sureguliuoti fotoaparato nustatymus. Tikrai nesitikėjau sutikti vilko, o tokie susitikimai visada ypatingesni nei sutikti stirną ar elnią“, – paklaustas, kaip pavyko gauti šiuos kadrus, sakė Jonas P.

Nuotrauka: Jonas P.
Nuotrauka: Jonas P.


Medžiotojas pasakojo, kad daugiausia medžioja ir su optika, po kuria gaidys sėdi (nuleistukas), ir su optika, prie kurios migtukas: „Kai buvau jaunas, ta pirmoji optika buvo svarbesnė ir dažniau naudojama. Bet kuo ilgiau medžioju, tuo dažniau renkuosi naudoti antrąją optiką su objektyvu ir mygtuku”.

Remiantis mokslininkų tyrimais ir liudininkų, ne tik medžiotojų ir ūkininkų, bet ir su šiomis pramonės šakomis nesusijusių žmonių pranešimais, vilkų populiacija Lietuvoje ir visame Baltijos šalyse didėja.

Vilkų priepuoliai dažnėja ir prasideda anksčiau. Šiemet pirmieji pranešimai apie vilkų atakas avių pulkams pasiekė jau pavasarį, o ne vasaros pabaigoje, kaip įprasta.

Pirmieji vilkų išpuoliai Anykščių krašte

LA.lv