
Dažnai iš skaitytojų girdime priekaištų, kad rašome apie brangią įrangą, kuri daugumai medžiotojų ne pagal kišenę. Taip, visos naujienos, susijusiosę būtent su terminiais šiluminiais ir naktinio matymo prietaisais, tikrai nėra pigiosūs, tai faktas. Tačiau gerai, kad gamintojai galvoja ir apie įvairių kainų kategorijų pasiūlymus.
Kalbant apie biudžetinę klasę apskritai, tai visada aktualus klausimas, kiek daug prietaiso kokybės ir funkcionalumo paaukojama, kad prietaisas būtų padarytas tikrai pigiauu. Dažniausiai taupoma ant būtent lęšių sąskaitakokybės, o tai turi įtakos ir vaizdo kokybei, nes, žinoma, iš biudžetinio prietaiso negalima tikėtis krištolo skaidrumo vaizdo, kuriame matyti kiekvienas gyvūno plaukelis. Tačiau vienas pagrindinių šiluminio termomonoklio uždavinių yra pastebėti šiltą daiktą ir pajėgti jį identifikuoti. Taip pat didžiausias iššūkis visiems šiluminiams prietaisams yra skirtingos oro sąlygos realios medžioklės metu, ypač Latvijos mūsų žiemą, kai drėgna, vėsu, lyja, tvyro rūkas ir sninga.



Gavusi testui išbandyti iš Medībuapērbi.lv du prietaisus – termokamerą Pard Leopard 256 ir tšiluminį ermotaikiklį Ocelot 256, kurių kaina atitinkamai yra 599 ir 749 eurai, – buvau net labai skeptiška. Tikrai, ko galima tikėtis iš tokių prietaisų? Gerai, jei bus įmanoma įžiūrėti ką nors iki bent 100 metrų atstumu. Ir koks galėtų būti tokių biudžetinių įrenginių funkcionalumas?
Deja, kruopštesniam testui patikrinimui laiko nebuvo, todėl galima dalintis pirmaisiais įspūdžiais konkrečiomis sąlygomis. Nuvažiavau automobiliu į medžioklės plotus apžiūrėti keliųas pievųas ir kirtimųus. Nuo tada, kai plotuose buvo pastebėta lūšis, o netoliese pasirodė ir vilkų, žvėrių gausos tikėtis negalima, tačiau pirmasis rapsų laukas nenuvylė. Ten už 150 metrų ganėsi penkios stirnos. Oras toks būdingas šių metų sausiui – drėgnas, šlapiadulksna s, iš oro šiek tiek sijojasi šlapumas – tikras iššūkis terminiams šiluminiams prietaisams.
Namuose jau buvau perasižiūrėjusiau Pard Leopard 256 funkcijas, įjungiau belaidį interneto ryšį ir prijungiau įrenginį prie atitinkamos Pard programėlės išmaniajame telefone. Ten iš viso jokių problemų nebuvo, susijungė greitai ir supratau, kad programėleėje labai patogu fotografuoti ir filmuoti – tas šioje situacijoje yra labai svarbu. Taikiklyje bBuvo išsikrovęs taikiklio akumuliatorius, todėl automobilyje prijungiau jį prie maitinimo šaltinio. Su taikikliu Ocelot 256 susitarėme truputį prasčiau. Dėl laiko trūkumo neturėjau galimybės pritvirtinti jo ant ginklo, tačiau bet pirmuosius įspūdžius galėjau gauti susidaryti naudodamas jį kaip monoklį.


Dėl funkcijų abiejų įrenginių atvejais skųstis negalima – yra tiek vaizdo, tiek nuotraukų fiksavimo galimybės, skirtingi spalvų režimai, įvairios vaizdo skaidrumo reguliavimo parinktys – kaip ir bet kuriame kitame prietaise. Stirnas lauke buvo galima ne tik gerai įžiūrėti, bet ir identifikuoti, o vėliau jau galėjau įžiūrėti lauke sėdintį kiškį šimto metrų atstumu. Žinoma, vaizdas nėra krištolo skaidrumo, šiek tiek susiliejęs, tačiau bet savo pagrindinę funkciją abu prietaisai atlieka puikiai. Būtent Pard prietaisams man labiau patinka spalvotas režimas, kai šiltas objektas yra juodas – Black hot režimas. Kitomis spalvų schemomis nesižaviu. Taikikliu taip pat labai gerai buvo galima identifikuoti stirnas, jei būtų galimybė, ir nusitaikytum – tačiau tik čia reikia atminti, kad tamsiuoju paros metu terminiais ir naktinio matymo prietaisais leidžiama medžioti lapes, usūrinius šunis ir šernus.
Kam šie prietaisai tiktų
Šis rinkinys, iš viso kainuojantis apie 1350 eurų, iš principo yra pigesnis nei įprastai reikėtų mokėti už vieną tokį prietaisą. Vienu stebi, kitu medžioji – puikus derinys. Jei medžiojama žvėrių šėrimo vietoje iki 150–200 metrų atstumu, šių dviejų prietaisų visiškai pakaks. Taip pat termokamerą pakankamai gana efektyviai bus galima naudoti medžioklės plotams apžiūrėti. Gamintojas žada, kad šiais prietaisais taikinį galima efektyviai pastebėti 800–900 metrų atstumu, na, t. Tam tikromis aplinkybėmis ir tam tikro dydžio taikinį – būtinai. Tačiau vaizdas bus malonus ir taikinys bus pakankamai gerai identifikuojamas iki 300 metrų atstumu, o to normaliomis sąlygomis visiškai pakanka. Jei biudžetas yra svarbus, jei medžiojate ne itin dažnai air esate naujas medžiotojas, norintis nuo ko nors pradėti kalbant apie terminius šiluminius prietaisus, tai bus labai geras sprendimas.
Kas patiko
Pard turi nedidelius ir labai kompaktiškus prietaisus, kurie man labai patinka – įsidedi į kišenę ir jie netrukdo. Tai didžiausias šių prietaisų privalumas. Patinka galimybė lengvai ir greitai prijungti prietaisą prie programėlės, kad paskui būtų galima gauti nuotraukas ir vaizdo įrašus. Taip pat patinka kainos ir kokybės santykis – visiškai užtenka įžiūrėti ir identifikuoti. Net ir drėgnu oru, lynojant, prietaisai rodė pakankamai visai gerai.
Kas nepatiko
Taip, norėtųsi, kad vaizdas būtų skaidresnis, bet spėju, kad pažaidus su įvairiais režimais būtų galima išspausti maksimalią kokybę. Visiškai nesusišnekėjau su taikiklio nustatymaisų reguliavimu, bet sąžiningai prisipažinsiu – per daug ir nesistengiau. Atrodė, kad išbandanttesto metu prietaisas įrašinėjo filmavovaizdo įrašą, bet galiausiai, kai buvau jau namuose ir prijungiau jį prie programėlės, paaiškėjo, kad nieko neįsirašė. Bet tai buvo greičiau mano, o ne prietaiso problema.
Naujausias žurnalo numeris jau čia!

!PRENUMERUOKITE žurnalą!
