Reklama

Ar naudingas termovizorius dieną?0

PULSAR Lietuva

Terminio vaizdavimo technologija sukurta maždaug prieš 60 metų, tačiau, jei anksčiau šiais išradimais galėjo naudotis tik kariškiai ar skirtingų inžinerijų sričių profesionalai, tai pastaruosius 20 metų tai tapo plačiai naudojama ir visiems prieinama technologija.

Priešingai, nei naktinio matymo prietaisams, termovizoriams visai nereikia šviesos. Termovizorius fiksuoja plika akimi neregimus infraraudonuosius spindulius – šilumos pėdsakus. Terminio vaizdavimo technologija pastebi viską, kas skleidžia šilumą. Nors dažniausiai šis prietaisas naudojamas medžioklėje, dėl plataus pritaikymo termovizorius daugelį metų bus dominuojanti technologija įvairiuose verslo sektoriuose.

Termovizorius – puiki pagalbinė priemonė teisėsaugai, pavyzdžiui, norint nustatyti, ar neseniai nebuvo vairuojamas automobilis, ar nebuvo panaudotas šaunamasis ginklas. Terminis vaizdavimas taip pat labai praverčia ieškant žmonių ir juos gelbėjant. Jis tapo tikra būtinybe ūkininkams, kuriems tenka stebėti savo gyvulių bandas dideliuose plotuose, miškininkams bei parkų reindžeriams.

Terminio vaizdavimo technologija naudojama ir medicinoje; jis gali aptikti gyvūno ar žmogaus karščiavimą ir padėti pastebėti ankstyvą nėštumą.

Termovizorių taip pat galima pasitelkti atliekant namų ir pastato patikrą, siekiant nustatyti užsilaikančią drėgmę, vandens nuotėkį, oro srautus, izoliacijos ir elektros problemas. Na ir žinoma, dabar visi susiduriame su termovizija matuojant temperatūrą viešose vietose.

Trumpai tariant, terminio vaizdavimo technologija yra ateitis. Manoma, kad jos pritaikymo spektras tik plėsis, nes šie prietaisai taps modernesni, kompaktiškesni ir prieinamesni.

Naudojimas dieną

Termovizorius suteikia nuostabų pranašumą medžiotojams ir dieną. Naktinio matymo technologija dienos metu tėra menkai naudinga – analoginius naktinio matymo prietaisus gali pažeisti saulė, todėl naudoti tokį įrenginį dienos metu neprotinga. Net ir skaitmeniniai naktinio matymo įrenginiai, kuriuos galima naudoti dieną, neturi tokio aptikimo diapazono ir terminio signalo informacijos kaip termovizorius. Taigi kokių pranašumų dienos metu turės tie pirkėjai, kurie nepagailės papildomų pinigų ir investuos į šią technologiją?

Vienas įspūdingiausių termovizoriaus panaudojimo dieną pranašumų – galimybė aptikti objektą per vešlius krūmus ir augmeniją. Dažnai medžiotojai kelias valandas tyko laukdami, tikėdamiesi pamatyti žvėrį, bet nieko taip ir nepamato. Ir tai yra itin apmaudu.

Naudojant termovizorių visi, net maži ir užsimaskavę paukščiai, slapukai žvėreliai, šernai ar kiti krūmuose besislepiantys gyvūnai bus pastebėti. Naudojant termovizorių dieną reiktų pakeisti nustatymus padidinant kontrastą ar parenkant kontrastingas vaizdo spalvų paletes tam, kad aiškiai matytumėte medžiojamo gyvūno kontūrus.

Kita dažna problema su kuria susiduria medžiotojai tiek dieną, tiek tamsiu paros metu – sužeisto žvėries paieška miške dėl netikslaus šūvio. Pavyzdžiui, ir šernai, ir elniai yra itin stiprūs gyvūnai, kurie sužeisti gali nubėgti kelis kilometrus net per nelygią ir sunkiai įžengiamą vietovę. Turint termovizorių, ši problema akimirksniu išsprendžiama – šilto kraujo pėdsakai aiškiai matomi termovizoriaus ekrane, todėl gyvūną lengva pastebėti.

“Pulsar Lietuva” Facebook profilis

Posted by Pulsar on Trešdiena, 2021. gada 24. februāris

Nors šaltakraujai gyvūnai, tokie kaip ropliai ir žuvys, neskleidžia šilumos ir nėra matomi per termovizorių, tačiau jų kontūrai bus aiškiai pastebimi, o tai geriau nei nieko. Dar vienas termovizoriaus pranašumas – taikinio identifikavimas. Nei vienas medžiotojas nenori nušauti žvėries, kurio negalima medžioti, kaimyno šuns, gyvulio ir juo labiau žmogaus. Naudojant termovizorių, taikinys greitai ir tiksliai atpažįstamas, todėl užkertamas kelias nelaimei.

Vienas iš svarbių parametrų, padedančių atkurti detalesnį ir kontrastingesnį vaizdą, yra NETD – triukšmui ekvivalentiškas temperatūrų skirtumas (noise equivalent temperature difference), arba temperatūrinis jautrumas. Kuo mažesnė NETD vertė, nurodyta milikelvinais (mK), tuo geriau jutiklis gali fiksuoti nedidelius stebimų objektų temperatūrų skirtumus.

Išvada

Susiję straipsniai

Termovizorių pranašumai – tiesiog stulbinantys. Nesvarbu, ar medžiojate dieną, ar naktį, terminis vaizdavimas labai padeda. Dienos metu pagerinsite matomumą pro krūmus, pastebėsite užsimaskavusius gyvūnus, galėsite sekti kraujo pėdsakus ir ryškiau matysite taikinį, ypač mokančius slapstytis mažesnius gyvūnus. Galėsite pamatyti šaltakraujų gyvūnų kontūrus.

Vienintelis termovizoriaus trūkumas yra jo santykinai didesnė nei kitos profesionalios optikos kaina, tačiau šias išlaidas kompensuoja daugybė terminio vaizdavimo pranašumų medžioklėje ir žvalgyboje. Tad, jei norite geriausio termovizoriaus už gerą kainą, kurio kokybe visada liksite patenkinti, rinkitės „Pulsar“.

Straipsnis parengtas bendradarbiaujant su „Pulsar“

PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!

Žurnalo Medžioklė YOUTUBE KANALAS

Posted by Žurnalas Medžioklė on Trešdiena, 2021. gada 3. marts

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.