Patirtis

Antrasis medžioklinių automobilių paradas vilniaus gatvėmis+GALERIJA0

Nuotrauka: LMD

Tekstas: Rasa Vaitkevičiūtė

Lietuvos Medžiotojų Draugija jau antrąjį kartą kvietė Lietuvos medžiotojus ir jų organizacijas dalyvauti medžioklinių automobilių parade Vilniuje, skirtame Šv. Huberto medžioklės globėjo dienai paminėti.

Tad, lapkričio 6 d., sekmadienį, vėliavomis ir medžiotojų klubų atributika pasipuošę medžiotojai su automobiliais rikiavosi prie Litexpo iš kur pajudėjo link Katedros aikštės. Medžiokliniai visureigiai su vėliavomis važiavo Laisvės, Oslo, Tūkstantmečio, Geležinio Vilko, A. Goštauto, Gedimino, Šventaragio gatvėmis iki Katedros varpinės.

Antrasis medžioklinių automobilių paradas

Vyko iškilminga eisena iki paminklo karaliui Gediminui, kur medžiotojus ir jų šunis orkestru pasitiko ir miestiečiams grojo „Vilniaus pučiamųjų medžioklinių ragų klubas“. Pabendravus su miestelėnais automobilių paradas tęsėsi į Kalnų parko estradą, kur pagal legendą buvo sumedžiotas tauras, nulėmęs sapną apie geležinį vilką ir Vilniaus įkūrimą.

„Medžiotojų dienos paradas reikalingas, kad visiems primintume legendinius medžiotojus įkūrusius Vilnių. Paradas pademonstruoja Lietuvos visuomenės įvairovę ir gilias medžioklės tradicijas, kurios ir šiandien naudojamos gamtos apsaugai ir bioįvairovei išsaugoti, nes medžioklė tai tvarios gamtosaugos, pasėlių, miškų, vairuotojų ir keleivių, apsaugos dalis. Senos medžioklės tradicijos padeda naujajame pasaulyje !“ – Sveikinimo kalboje sakė LMD valdybos narys Mindaugas Jablonskis.

Susiję straipsniai

Lietuvos sostinės Vilniuje įkūrėjas karalius Gediminas yra garsiausias Lietuvos medžiotojas, todėl kitais jubiliejiniais 700 sostinės metais 2023 lapkričio 5 d. sekmadienį medžiotojai planuoja vėl surengti Hubertinių paradą su karališka tauro puota, kurioje medžiotojus, medžiotojų klubus ir būrelius iš visos Lietuvos bei miestelėnus iš anksto kviečiame dalyvauti.

Su medžiotojų diena !

 

Naujas žurnalo „Medžioklė“ numeris jau išėjo!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.