Patirtis

20 tūkst. stirnų jauniklių kasmet žūsta šienapjūtes metu0

Nuotrauka iš archyvo

Šiemet šienapjūtės sezono metu medžiotojai, mokslininkai ir ūkininkai suvienijo jėgas, siekdami šalyje įtvirtinti naują praktiką – prieš šienavimą tikrinti pievas, siekiant išgelbėti stirnų jauniklius nuo žemės ūkio technikos.

“Atsakinga šienapjūtė su šalies medžiotojais – tai akcija apie atsakingą šienapjūtę stirnų jauniklių vedimo laikotarpiu”, savo facebook profilije rašo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD).

Tokį požiūrį mūsų medžiotojai perėmė iš kolegų kitose Europos šalyse, kur stirnų jaunikliai taip gelbėjami ilgą laiką. Šiandien ši užduotis tapo lengvesnė, nes turimos modernios technologijos – dronai su termokameromis, kurios leidžia greitai ir neefektyviai apieškoti laukus, iš viršaus matant žolėje gulintį ką tik gimusį stirnos jauniklį.

LMŽD kviečia bendradarbiauti medžiotojus, turinčius termokameromis įrengtas kameras arba turinčius galimybę jas įsigyti, bei ūkininkus: “Kviečiame ūkininkus ir medžiotojus bendrai apjungti jėgas tam, kad išgelbėtume, kiek įmanoma daugiau stirniukų!”

Lrt.lt laida

Kasmet per šienapjūtę žūsta apie 20 tūkst. stirnų jauniklių


Susiję straipsniai

✅️ Kaip teisingai pernešti stirniuką?
📍Stirniukų paieška turi būti vykdoma prieš lauko šienavimą, kad jie nespėtų grįžti į pjaunamą lauką iki prasidedant darbams.
📍Radus stirniuką, prirauti kiek įmanoma daugiau žolės ir neliečiant jo plikomis rankomis nunešti į saugią vietą.
📍Stirniuko nenešti, kažkur labai toli, kur stirna nesugebėtų jo rasti.
📍Palikti stirniuką nešienaujamoje lauko dalyje, aukštoje žolėje, kad paukščiai ir plėšrūnai negalėtų jo lengvai pastebėti.
📍Jį palikus saugioje vietoje, prie jo praleisti kiek įmanoma mažiau laiko, kad paliktumėte, kuo mažiau kvapų.

LA.lv