
Vokietijos žiniasklaida praneša, kad Menchengladbacho mieste viena šeima savo terasoje pastebėjo vilką, kutis bandė įsilaužti į namus. Šis neįprastas įvykis sukėlė didelį atgarsį, nes vilkai paprastai vengia žmonių gyvenamų vietovių. Vietos valdžios institucijos ragina gyventojus būti atsargius ir pranešti apie tokius pastebėjimus, siekiant užtikrinti tiek žmonių, tiek gyvūnų saugumą. Šaltinis čia
Nustebę namo savininkai nufilmavo plėšrūną, kuris siautėjo terasoje. Pamatęs žmones, vilkas tapo agresyvus. Jei gyvūną nuo namo šeimininkų nebūtų skyręs stiklas, jis tikrai būtų užpuolęs. Iš vaizdo reportažo galima spręsti, kad namo gyventojams pavyko saugiai išvesti gyvūną iš patalpų, ir vilkas grįžo į gamtą.
Tai natūralu – šalyse, kur plėšrūnai nėra medžiojami, jie praranda natūralią baimę žmogui. Žinoma, kad vilkų populiacija Europoje sparčiai auga. Praėjusiais metais Europos valdžios institucijos pakeitė vilkų statusą iš griežtai saugomos rūšies į saugomą. Tai suteikia galimybę Europos Sąjungos šalims pradėti vilkų populiacijos kontrolę, kaip tai daroma Baltijos šalyse. Priešingu atveju konfliktų tarp žmonių ir plėšrūnų skaičius augs, o jie taps daug pavojingesni.
Panašūs atvejai buvo užfiksuoti ir kitose Europos šalyse. Pavyzdžiui, Nyderlanduose valdžios institucijos perspėjo tėvus su vaikais būti budrius po to, kai vilkai buvo pastebėti netoli gyvenamųjų vietovių ir net užpuolė vaikus.
Kalbant apie vilkų ir žmonių konfliktus Vokietijoje per pastaruosius metus, verta paminėti, kad 2022 metais vilkas užpuolė ir nužudė 30 metų ponią, priklausiusią Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen. Šis incidentas paskatino diskusijas dėl griežtų vilkų apsaugos taisyklių peržiūros visoje Europoje.
APOLLO.LV
Be to, per pastaruosius du dešimtmečius vilkų populiacija Vokietijoje stabiliai augo. Nuo 2000 metų, kai šalyje gimė pirmoji vilkų vada, jų skaičius nuolat didėjo, o tai sukėlė susirūpinimą dėl galimų konfliktų su žmonėmis ir naminių gyvūnų užpuolimų.
ZEMEUNVALSTS.LV
Šie įvykiai rodo, kad vilkų ir žmonių sąveika Vokietijoje tampa vis aktualesnė tema, reikalaujanti atidžios stebėsenos ir tinkamų valdymo priemonių, siekiant užtikrinti tiek žmonių, tiek laukinės gamtos saugumą.
Ką daryti sutikus vilką
Eidami į mišką kuprinėje nešiokitės pipirinių dujų balionėlį arba elektrošoką. Jie tokie pat veiksmingi prieš vilką, kaip ir prieš benamį šunį.
Jei vilkas jus pastebėjo, bet dar nepuolė, neatsukite jam nugaros ir nebėkite. Taip elgdamiesi išprovokuosite elgetą, pažadindami grobio persekiojimo instinktą. Atsitraukite lėtai, nenuleisdami akių nuo plėšrūno, bet nežiūrėkite jam tiesiai į akis.
Jei vilkas ruošiasi pulti, pasistenkite jį išgąsdinti. Šaukite, eikite arčiau gyvūno. Pasiimkite lazdą arba akmenį ir pasiruoškite gintis. Nosis yra jautriausia vieta. Tačiau šie būdai neveiks su vilkų gauja…
Kita galimybė – užlipti į medį, tačiau vilkai moka laukti, todėl rizikuojate valandų valandas sėdėti šakose. Jei tai šiltasis metų laikas ir esate netoli vandens, galite pabėgti nuo vilko į vandens telkinį. Jei upė ar tvenkinys pakankamai gilus, vilkas negalės pasiekti dugno letenomis ir praras savo pranašumą.
Taigi eidami į gamtą visada įsitikinkite, kad jūsų mobilusis telefonas įkrautas, kad prireikus galėtumėte išsikviesti pagalbą. Pavyzdžiui, sedėdami medyje.
Naujausias žurnalo numeris jau čia!

!PRENUMERUOKITE žurnalą!
