Patirtis

Vilkų trimitas – iš barščio. Tiks ir tauriesiems elniams kviesti0


Stiebas dalijamas 30–35 cm dalimis.
Stiebas dalijamas 30–35 cm dalimis.
Nuotraukos: Indulis Burka

Sosnovskio barštis – Lietuvos peizažui nederanti piktžolė, kaip ir bet kuri kita invazinė rūšis. Vis dėlto yra triukas bent keliems šiems augalams, tiksliau sakant, kelioms šio augalo dalims, panaudoti medžioklei. Pavyzdžiui, pasigaminti trimitą vilkams šaukti.
Eiti į barščių sąžalyną vasarą nėra gera mintis – garantuotas pavojingas fotocheminis nudegimas, kurį sukelia augalo sultys, patekusios ant odos, ir saulės šviesa. Kitas reikalas dabar – pavasarį, kai augalas išdžiūvęs.
Reikia surasti gana storą stiebą. Jis būna tuščiaviduris ir forma primena trimitą.
Mėgdžiojant vilko balsą, garsas barščio stiebe gerai rezonuoja ir tampa garsesnis, išraiškingesnis. Telieka stiebą padalyti į 30–35 cm ilgio dalis ir dar kiek padžiovinti, kad iš stiebo išgaruotų drėgmė nuo sniego ir lietaus. Tada dar reikia šiek tiek pašlifuoti trimito galus, kad būtų lygūs.
Barščio stiebas labai trapus, ypač kol neišdžiūvęs, todėl jį dalijant reikia būti labai atsargiam – pjauti pjūkleliu smulkiais dantimis arba labai aštriu ir plonu peiliu.

Trimitas paruoštas.
Nuotraukos: Indulis Burka

Trimitui išdžiūvus, telieka jį išbandyti, ir jeigu gautas rezultatas tenkina, verta pasidaryti jo dėklą. Jį galima lengvai pagaminti iš 75 mm skersmens kanalizacijos vamzdžio, tokio pat skersmens vamzdžių jungimo elemento ir dviejų kamščių. Tokiame dėkle trimitas bus apsaugotas nuo netyčinių smūgių, drėgmės ir dulkių, tad galėsite naudoti ilgiau. Galėsite drąsiai dėti į kuprinę, jeigu iki vilkų šaukimo vietos dar toloka.

Trimitui verta pasigaminti dėklą.
Nuotraukos: Indulis Burka

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv