
Zarasų rajone medžiotojo įrengta miško kamera užfiksavo neįprastą vaizdą. Neįprastai didelė lūšių šeimyna žygiuoja keliu.
Pasak vaizdo įrašo savininko, tai jau ne pirmas kartas, kai šio medžiotojų klubo teritorijoje filmuojamos ar matomos didžiosios katės.
Atsižvelgiant į lūšių įpročius, biologiją ir šeimos struktūrą, keista matyti tiek daug gyvūnų vienoje vietoje.
Lūšys yra vieniši gyvūnai ir didžiąją metų dalį gyvena vieni. Patelės ir patinai susitinka tik rujos metu, kad pratęstų šeimą.
Patelės jauniklius augina vienos. Paprastai lūšių patelės atsiveda nuo vieno iki keturių jauniklių. Šiuo požiūriu patelė su keturiais palikuonimis yra natūralus vaizdas, tačiau liūtų jaunikliams išgyventi būtinas maisto kiekis, todėl labai retai pasitaiko, kad išgyvena visi jaunikliai. Tai, kad šiai patelei pavyko išlaikyti visus palikuonis iki gruodžio mėnesio, yra didelė sėkmė.
Įdomu tai, kad kitiems plėšrūnams, pavyzdžiui, vilkams ir meškoms, pastaraisiais metais taip pat pavyksta susilaukti daugiau palikuonių nei anksčiau. Tai liudija Baltijos šalių medžiotojų pastebėjimai ir pranešimai. Pavyzdžiui, pastaraisiais metais Estijos ir Latvijos medžiotojai praneša, kad dažnai mato meškas su 4 ar net 5 jaunikliais, kas ankstesniais metais buvo beveik neįmanoma.
Mokslininkai aiškina, kad tai susiję su klimato kaita ir maisto prieinamumu laukinėje gamtoje – kanopinių žvėrių populiacijos didėjimu ir afrikinio kiaulių maro pasekmėmis.
!PRENUMERUOKITE žurnalą!

Naujausias žurnalo numeris jau čia!
