Medžioklės reikmenys

TOP. Žinomiausi ir populiariausi karabinai0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Mauser M18

Tai naujausias mauzeris, atitinkantis visus esminius medžioklės aspektus be nereikalingo puošnumo. Karabinas, skirtas bet kuriam medžiotojui už labai draugišką kainą. Šis modelis ypatingas dėl reguliuojamo nuleistuko spūdžio, trijų pakopų saugiklio, talpios dėtuvės (5+1), sintetinės buožės. Vamzdis standartinis: skersmuo 16,5 mm, ilgis 56 cm, svoris 2,9 kg.

Nuotrauka: Purnavu muiža

Mauser M12

Nuotrauka: Purnavu Muiža

Yra keletas argumentų, kodėl apskritai verta rinktis Mauser. Tai prekės ženklas su istorija, jo dalys pagamintos iš plieno, ne koks lengvo metalo lydinys. Ginklas sunkus ir stambus, spyna klasikinė. M12 – tai funkcionalumas ir modernus Mauser dizainas. Klasika su šiuolaikiniais niuansais, pavyzdžiui, trijų pakopų saugumo sistema. Dėmesį patraukia klasikinė tiesi buožė su Velso princo rankena. Spyna rakinama 60 laipsnių kampu, malonus nuleistukas su 950 g spūdžiu, išimama zigzaginė dėtuvė. Vamzdžio skersmuo 17 mm, dėtuvės talpa 5+1, svoris 3,1 kg. Purnavu muiža siūlo įvairių M12 modifikacijų įvairiems skoniams, norams ir poreikiams.

Blaser R8

Nuotrauka: Purnavu Muiža

Tai turbūt tas ginklas, kurį kiekvienas gali sukomplektuoti pagal savo norą, skonį ir poreikius, pradedant vamzdžiu, baigiant buože ir kitomis esminėmis detalėmis – vaizduotei ribų nėra. Todėl ir Blaser R8 pateko į Purnavu muižos trejetuką. Blaser R8 išsiskiria tiesia spyna, greitu pertaisymu, dėtuve ir nuleistuko mechanizmu, kurie sujungti į vieną, dėl to ginklas gerokai trumpesnis nei kitų prekės ženklų. Trumpesnis, todėl ir patogesnis. R8 prienami bet kokios konfigūracijos, todėl svajojant apie savo ginklą fantazijos riboti nereikia.

CZ 557

Nuotrauka: SIA Ieroči

Šis čekų gaminys pas mus yra vienas populiariausių – jis paprastas, patikimas, už prieinamą kainą. Labai dažnai būtent šis prekės ženklas yra pirmasis medžiotojo pasirinkimas.
Pavyzdžiui, CZ 557 Lux yra trijų kalibrų – .308 Win, .30-06, 7×64. Vamzdis – iš šaltai kalto plieno, jo ilgis 52 cm, o viso ginklo ilgis 107 cm. Buožė – iš alyvuoto riešutmedžio, nuleistuko spūdis reguliuojamas, svoris 3,3 kg. Į fiksuotą dėtuvę galima dėti penkis šovinius.

Browning X-Bolt

Nuotrauka: Huberts.lv

Browning šį modelį sukūrė savo sėkmingiausių ankstesnių graižtvinių ginklų pagrindu, papildydamas daugybe naujovių. 2014 metais Browning pristatė naują X-Bolt SF (X-Bolt Super Feather Trigger). Kompanijos inžinieriai daug laiko kūrė kone tobulą nuleistuko mechanizmą, kuris dabar yra kiekviename šios serijos ginkle. X-Bolt SF Hunter vamzdžio ilgis 56 cm, standartinių kalibrų dėtuvės talpa – 4 šoviniai.
https://en.browning.eu/x-bolt-sf-hunter-2-monte-carlo.shtml
Medžiotojai įvertino tokį patikimą sprendimą už gana prieinamą kainą. Pavyzdžiui, Browning X-Bolt Composite Stainless, kurio vamzdis ir uoksas pagaminti iš nerūdijančiojo plieno, parduotuvėse kainuoja maždaug 1000 eurų. Prieinamas kalibras – .30-06, dėtuvės talpa – 4+1, vamzdžio ilgis ir skersmuo atitinkamai 53 cm ir 16 mm. Karabino svoris 3 kg, buožė pagaminta iš juodo kompozito su neslystančia danga.

Browning Bar MK3

Trečios kartos pusautomatis, nustatęs standartus, koks turi būti šio pobūdžio ginklas. Naujoji versija – visiškai naujas stilius, alyvuoto riešutmedžio buožė. Šis ginklas išsiskiria tikslumu ir puikiais rodikliais. Gamintojas jį apibūdina kaip klasikinės išvaizdos ir šiuolaikinio dizaino derinį. Šis ginklas prieinamas praktiškai visų populiariausių medžioklinių kalibrų. Lietuvos pirkėjas irgi įvertins šio ginklo privalumus.

Nuotrauka: Browning

Haenel Jaeger 10

Nuotrauka: Huberts.lv

Elegantiškas ir itin gražus vokiškas gaminys. Gamintojas gal ne toks pažįstamas ir populiarus kaip kiti šios srities gigantai, bet siūlo puikius aukštos kokybės ginklus, kurie pasitvirtino ir mūsų sąlygomis. Prieinamas 7×64 kalibro, vamzdžio ilgis 56 cm, visas ilgis 110 cm, vamzdžio skersmuo – 17 mm, ginklo svoris 3 kg. Buožė – iš kompozito medžiagos su žalia neslystančia danga.

Rossler Titan 6 ir Browning A-Bolt 3

Rossler – tai klasikinis, elegantiškas karabinas, turintis savų privalumų, ir gana draugiškos kainos. Parduotuvėse šį ginklą su medine buože galima rasti už maždaug 1300 eurų.
8-ąja vieta dalijasi su Browning A-Bolt 3 – tai kitos kategorijos ginklas, suteikiantis pasaulyje žinomiausio prekės ženklo kokybę ir garantijas. Šio modelio ginklą su kompozito buože galima rasti už maždaug 760 eurų.

Nuotrauka: Huberts.lv

Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.