Medžioklės reikmenys

Termokolimatorius. Ar tokiam taikomi ribojimai?0

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Žurnalo Youtube kanale, laidoje Pokalbiai apie medžioklę #41. Apie terminį prietaisą taikymui, apie šovinius ir medžioklę parduotuvių tinklo Medžioklis savininkė Lina Baužė pasakojo apie įvairius gaminius, įskaitant InfiRay terminių įrenginių pasiūlą. Vienas naujausių gamintojo siūlomų įrenginių – termokolimatorius InfiRay HP13 Holo Series Collimator Sight.

InfiRay HP13 Holo Series Collimator Sight
Nuotrauka: Kataryna Šterna
Nuotrauka: Kataryna Šterna
Nuotrauka: Kataryna ŠternaVienas komentatorius Youtube kanale Žurnalas Medžioklė uždavė klausimą, ar pasakodami apie šį gaminį neklaidiname žiūrovų ir klausytojų?

Situaciją pakomentuoti paprašėme Lietuvos ginklų pirklių asociacijos vadovo Gyčio Misiukevičiaus: „Jei šis terminis įrenginys skirtas taikytis, o kolimatorius kaip toks būtent tam ir skirtas, tuomet jo naudoti medžioklėje negalima. Kad ir kaip juokingai tai skambėtų, kalbant apie tokį mažą taikikliuką be didinimo, tokios dabar galiojančios įstatymo nuostatos.“

Susiję straipsniai

Priminsime, kad šiemet priimti Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimai, pagal kuriuos naktinio matymo taikikliai ir dieninės optikos taikikliai, leidžiantys matyti tamsoje, išbraukti iš A – karinių ginklų ir įrenginių – kategorijos. Šie taikikliai dabar nėra apibrėžti jokiame kitame įstatyme, neskaitant Medžioklės Lietuvos Respublikoje taisyklių, kuriose minima, kad naktinių ir termovizinių taikiklių medžioklės plotuose su savimi turėti negalima. Ši taip pat ginčytina nuostata šiuo metu jau taisoma. Aplinkos ministerijos pateiktos pataisos numato drausti šiuos įrenginius imti į medžioklę.

Naujas žurnalo „Medžioklė“ numeris jau išėjo!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.