Patirtis

Šiandien prasideda AAD patikrinimų akcija, kas vyks dvi savaites! Medžiotojai dar turi laiko pasiruošti0

Nuotrauka: Ivars Koloda

Aplinkos apsaugos departamento specialistai ruošiasi antrajai masinei laukinių gyvūnų viliojimo vietų patikrinimo akcijai. Jos metu įvairių medžiotojų klubų plotuose inspektoriai tikrins, kaip įrengtos viliojimo vietos, kokiais kiekiais naudojamas maistas kanopiniams ar plėšrūnams vilioti, ar pašaras nėra dedamas tiesiai ant žemės ir ar nėra naudojamas pernelyg dideliais kiekiais.

Laukinės faunos viliojimas naudojant įvairius grūdus, daržoves, o plėšrūnams – gyvūninės kilmės produktus yra itin sena metodika, duodanti gerus rezultatus. Ypač kalbant apie šernų medžioklę, kai populiacijos kontrolė padeda mažinti afrikinio kiaulių maro plitimą, arba elnių maitinimosi įpročių keitimą, siekiant juos atitraukti nuo žemės ūkio pasėlių plotų. Kai kurie medžiotojų klubai net įrengia laukinių gyvūnų viliojimo vietas, kuriose medžioklė nevykdoma. Vieni tai daro tam, kad nukreiptų gyvūnų migraciją nuo teritorijų, kuriose jie gali sukelti žalos, kiti – siekdami pagerinti konkrečios rūšies populiacijos būklę savo medžioklės plote.

Kad ir kokiais tikslais būtų naudojamas laukinių gyvūnų viliojimas maistu, medžiotojai turi nepamiršti, jog medžioklės taisyklės yra ir lieka medžioklės taisyklėmis, kurių būtina laikytis.

Aplinkos apsaugos departamentas šių metų vasario 10–24 dienomis tikrins, kaip medžiotojai laikosi Medžioklės taisyklių viliodami maistu medžiojamuosius laukinius gyvūnus.

„Norime priminti medžiotojams, kad medžioklės vietos turi būti tvarkingos. Apie planuojamą akciją pranešame iš anksto, tikėdamiesi, kad medžiotojai atkreips dėmesį ir susitvarkys“, – sako Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.

Praėjusiais metais Gyvosios gamtos apsaugos departamento pareigūnai 194-iuose medžioklės plotų vienetuose apžiūrėjo 706 viliojimo vietas. Daugiausia pažeidimų (po 14) nustatė Šiaulių ir Kauno gyvosios gamtos apsaugos skyrių pareigūnai. Dažniausiai nustatomas pažeidimas – pašarai viliojimo vietoje išpilti ant žemės.

2024 m. Gyvūnų viliojimo vietų patikrinimo akcijos rezultatai!

Svarbu

Viliojimo vietose šernams ir elniams natūralius pašarus ar masalą draudžiama išpilti ant žemės ir jų kiekis negali viršyti 100 kg (išskyrus šieną, šienainį ir laižomąją druską).

Medžioklės plotų vienete (1000 ha) draudžiama įrengti daugiau kaip 10 šernų viliojimo vietų ir vienoje viliojimo vietoje vienu metu naudoti daugiau kaip 100 kg arba 125 l natūralaus pašaro.

Atsakomybė už pažeidimus viliojimo vietose nustatyta Administracinių nusižengimų kodekso 290 straipsnio 1 dalyje. Šis pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 90 eurų.

Svarbią informaciją apie medžioklę rasite Aplinkos apsaugos departamento parengtoje atmintinėje. 

Naujausias žurnalo numeris jau čia!

Susiję straipsniai

!PRENUMERUOKITE žurnalą!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.