Patirtis

Smeigtukas iš dygliatriušio spyglio0

Jeigu kam kyla klausimas, dygliatriušio spyglių įsigyti galima internetu arba susitarus su kokiu nors zoologijos sodu. Lietuvoje yra mini zoologijos sodų, keliuose tikrai turėtų būti dygliatriušių. Jei pasitaikys keliauti į šalį, kurioje šie gyvūnai gyvena, galima bandyti paieškoti spyglio ir gamtoje.

Dygliatriušinių šeimos (lot. Hystricomorpha) graužikų būrio (lot. Rodentia) porūšis. Jam priklauso 17 šiuo metu gyvuojančių rūšių.

Taigi. Man į rankas pateko skirtingo ilgio dryžuotų ir labai aštrių dygliatriušio spyglių. Ką gi nuveikti su tokiu dekoratyviu, bet kartu ir pavojingu papuošalu? Prie krūtinės segti nereikėtų – kas nors įsidurs apsikabinęs. Plaukai mano trumpi, tad ir segtukas nereikalingas. Ir tada kilo mintis apie kokardą skrybėlei. Tokią pačią, kokią būtų galima pasidaryti iš ilgų plunksnų. Nešioti patogu, aplinkiniams grėsmės nekels, be to, bus aiškiai pastebima.

Smeigtukas iš dygliatriušio spyglio

Gamybai reikės

Maždaug 25 cm ilgio dygliatriušio spyglio
3 cm ilgio stirnino rago gabaliuko
Barsuko vilnos
Poros povo plunksnų
Užsegimo
Skaidrių dvikomponenčių epoksidinių klijų

Gamyba

Pradedame nuo stirnos rago. Iš vienos pusės nušlifuojame maždaug trečdalį rago cilindro. Po to grąžtu ar gręžtuvu išvalome vidurį. Tuomet nušlifuojame visus kraštus. Iš pradžių su rupiu švitriniu popieriumi, vėliau su smulkiu ir galiausiai – su vilnos ritinėliu ar skudurėliu nušveičiame iki spindesio. Vidinis skersmuo turi būti pakankamai didelis dygliatriušio spyglio storgaliui įkišti ir dar sluoksniui barsuko vilnos.

Vilną nukerpame nuo barsuko kailio, nuvalome povilnę ir galais žemyn sudedame į nedidelę stiklinę. Metodiškai pabilsnojus stiklinės dugną į stalą vilna tvarkingai sukris ir, nupjovę perteklių, gausime vienodo ilgio plaukelius, kuriuos bus galima naudoti kokardai dekoruoti. Būtent taip ruošiami dailės teptukai.

Barsuko vilną kruopščiai priklijuojame prie dygliatriušio spyglio apie vidurį, dviem eilėmis, šviesiaisiais galais abiem kryptimis.

Kelias povo plunksnas priklijuojame ten pat.

Sumaišome epoksidinius klijus ir priklijuojame dygliatriušio spyglį su visa dekoracija prie pirmiau pasiruošto stirnos rago pusžiedžio.

Po to būsimą kokardą padedame taip, kad viskas saugiai ir teisingai suliptų. Reikia palikti apie parą, kad epoksidiniai klijai kaip reikiant sukietėtų. Paskutinis žingsnis – priklijuoti kokardą prie pagrindo. Ir viskas. Puošmena baigta!

PRENUMERUOKITE Žurnalą iki 2023 metų pabaigos!

Susiję straipsniai

Žvėriena – žurnalo priedas, skirtas sumedžiotų gyvūnų apdorojimui

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.