Šiemet pagaliau buvo priimti ilgai laukti Medžioklės taisyklių pakeitimai ir Lietuvos medžiotojams leista naudoti naktinius arba šiluminius taikiklius. Svarstant pataisas buvo pasiūlyta daug įvairių apribojimų, kurie, anot Vyriausybės ir valdžios institucijų, leistų geriau kontroliuoti galimą brakonieriavimą. Vis dėlto galiausiai nugalėjo sveikas protas ir Vyriausybė nusprendė pasitikėti medžiotojais, apribodama naktinių ir termovizinių taikiklių naudojimą tik tam tikromis medžioklės rūšimis ir būdais.
Šiandien medžioklinių taikiklių gamintojai siūlo tokį platų gaminių asortimentą, kad medžiotojams netrūksta klausimų. Pavyzdžiui, vienas mūsų žurnalo skaitytojas klausia, ar leidžiama naudoti dieninį ir naktinį optinį taikiklį viename – su tuo pačiu taikikliu medžioti dieną ir naktį?
Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupės vyresnysis patarėjas Vilmantas Graičiūnas patikslina, kad Medžioklės taisyklės nedraudžia naudoti ir dviejų režimų (dienos ir nakties) funkcionalumą turinčių taikiklių, bet tokius taikiklius leidžiama naudoti tik medžioklėje tykant. Naudoti tokius taikiklius medžiojant kitais būdais draudžiama. Be to, su tokiais taikikliais leidžiama medžioti tik šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras, kaip nurodyta Medžioklės įstatymo 152 straipsnyje Leidžiami medžioklėje naudoti įrankiai ir priemonės. Tai reiškia, kad šio tipo sudėtiniu taikikliu galima medžioti ir dieną, tačiau jis gali būti naudojamas tik medžioklei tykant ir tik tam tikrų rūšių gyvūnams medžioti. Kitų rūšių, pavyzdžiui, stirnų, tokiu taikikliu negalima medžioti nei dieną, nei naktį.
Medžioklės taisyklių 11.3 papunktyje apibrėžiama, kas yra medžioklė tykant – kai medžiojamųjų gyvūnų laukiama tam skirtame medžioklės bokštelyje, slėptuvėje, valtyje, specialiai įrengtoje priedangoje ar be jos.