Medžioklės reikmenys

Šilta kepurė už 2,20 Eur0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Iškart prisipažinsiu: rožinė nėra mano mėgstamiausia spalva, bet per medžioklę su varovais ryškiai rožinė kepurė praverčia ir net neblogai atrodo, ypač saulėtą ir snieguotą dieną. Todėl iš visų prieinamų audinių pasirinkau būtent šį dvipusį flisą.

Taigi – koks buvo sumanymas? Kadaise turėjau Norfin gamintą tokio fasono kepurę, net nežinau, kaip pavadinti jos formatą: šalmas, vamzdis, sifonas… Žodžiu, kepurė ir šalikas viename. Tokias siūdavo ir turbūt vis dar siuva močiutės savo anūkams, kad kaklas ir ausys būtų apsaugotos nuo šalto žiemos vėjo. Vaikystėje irgi tokią turėjau. Įdomu, kaip grįžtame prie dalykų, kuriuos mums davė tėvai ir seneliai ir kurių tada nenorėjome priimti… Taip, šlemofonas (nuo rusiško „šalmo“), kaip netyčia jį pavadinau, yra labai patogus. Būtent todėl, kad tai ir kepurė, ir šalikas. Medžioklinį šlemofoną papildo veido danga, kurios močiutės dar nebuvo išradusios.

Taigi, savo Norfin kepurę-šaliką kažkur palikau. Žodžiu, pamečiau. Tačiau visą laiką galvojau įsigyti naują, nes nieko geresnio ir šiltesnio dar neturėjau. Pradėjau ieškoti parduotuvėse ir internete. Lietuvoje kainos 20–30 eurų. Didžiosiose interneto parduotuvėse, ir čia turiu omenyje Azijoje sukurtus megamonstrus, kaina gera – nuo 2 iki 20 eurų už vieną kepurę, tačiau man šios parduotuvės atrodo įtartinokos. Ne kartą teko girdėti, kad iš tų ekspresų užsakyta prekė keliauja porą mėnesių. Žiema jau bus pasibaigusi, o kepurės man reikia dabar.

Ką daryti? Jeigu rankos, kaip sakoma, auga tinkamoje vietoje, tereikia įsigyti medžiagos ir pasiruošti iškarpą.

Vienoje audinių parduotuvėje radau storo dvipusio fliso. Nusipirkau ir ryškiai rožinio, ir tamsiai žalio, kitų tinkamų variantų nebuvo. Vienas kamufliažinio rašto flisas buvo, bet negražus.

Iškarpa labai paprasta. Mano galvos dydis – 56. Kepurei užteko 30 cm pločio ir 1,5 m ilgio audinio juostos.
Nuotraukoje matomas detales iš pradžių sudygsniavau ranka, paskui – siuvimo mašina. Kraštus atsiūlėjau mašina, o paskui dar ranka, kad audinys nesišiauštų, nes tai austinis, o ne trikotažinis flisas.

Veido apdangalas išėjo labai ilgas – originaliose kepurėse tokių nebūna. Paprastai tai tik įsiuvas, dengiantis nosį ir burną. Aš jį padariau kaip papildomą šaliko sluoksnį iki pat ausų. Manau, jis gerai apsaugos nuo vėjo žiemą. Aišku, tik praktiniai bandymai parodys, ar šis sprendimas sėkmingas, bet kaina pradžiugino – 2,20 euro ir maždaug trijų valandų darbas.

Šilta kepurė už 2,20 Eur
LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.