Medžioklės reikmenys

Sezono sensacija – reguliuok savo aprangą telefonu0

Nuotrauka: iš archyvo

Härkila Heat yra aprangos kolekcija, ne tik tinkama atšiauriomis oro sąlygomis, bet ir pritaikoma pagal individualų komforto lygį.

Viena didžiausių kliūčių mėgautis medžioklės procesu yra šaltis. Jeigu pačiam šalta, pirštai dreba, per kūną bėga šiurpas, ne tik neįmanoma mėgautis akimirkomis gamtoje, bet ir tiksliai iššauti labai sunku. Aišku, liaudies išmintis teigia, kad nėra blogo oro, tik netinkama apranga, todėl danų firma Härkila žengė į ateitį, sukurdama tokią aprangą, kuri ne tik tinkama atšiauriomis oro sąlygomis, bet ir pritaikoma pagal individualų komforto lygį. Striukė ir dviejų modelių liemenės – kas kuriam labiau tinka. Šį kartą kalbėsime apie liemenę Härkila Heat aukšta apykakle.

Yra tekę išbandyti įvairių variantų, ilgai net naudojau fliso striukę su akumuliatoriumi, šildančiu specialų elementą nugaroje. Didžiausias šios liemenės minusas buvo tas, kad šį akumuliatorių po kiekvienos medžioklės reikėdavo įkrauti. Kad sureguliuotum šilumą, reikia kuistis liemenės kišenėje to akumuliatoriaus ieškant. Paprastai liemenė, priklausomai nuo temperatūros, šildė 6–8 valandas. Toks drabužis labai svarbus, jeigu žmogus itin jautrus šalčiui. Dideliame šaltyje ilgai stovėti kvartale ar sėdėti bokštelyje sunku. Nejudant net su šiltesniais drabužiais anksčiau ar vėliau pasidaro šalta, todėl galimybė tokiu būdu susišildyti – puikus privalumas.

Žurnalo „Medžioklė“ lapkričio numeris vis dar prieinamas!

Härkila žengė tolyn su savo nauju dizainu ir sistema. Yra akumuliatorius, bet tai iš principo klasikinė išorinė baterija, kurią galima naudoti ir telefonui krauti. Liemenė reguliuojama išmaniuoju telefonu, todėl akumuliatoriaus nereikia ieškoti giliai kišenėje. Jeigu reikia stovėti, liemenę galima įjungti, einant galima vėl išjungti.

Specifikacijos

Härkila Heat liemenė sukurta iš lengvos medžiagos, jos šonuose yra tampri membrana. Vidus padengtas specialiu šilumą sulaikančiu pamušalu, kuris ne tik neleidžia prarasti šilumos, bet ir pagerina liemenės šildymą. Aukšta apykaklė padengta minkštu flisu. Žmogaus nugara jautriausia šalčiui, todėl šildančios membranos yra būtent ant nugaros. Programėle galima reguliuoti šildymo režimą nuo 30 iki pat 52 °C.

Membraną galima nustatyti 38, 46 arba 52 °C režimais specialiu mygtuku, esančiu liemenės krūtinės dalyje, todėl jos reguliavimas nepriklauso vien tik nuo telefono. Kitaip nei senesnės technologijos, Härkila Heat šildanti membrana yra pakankamai elastinga, kad liemenę būtų galima sulankstyti ir įsidėti į kuprinę. Šią liemenę galima patogiai ir saugiai skalbti. Dešinėje jos pusėje yra neperšlampamas USB kištukas, prie kurio galima prijungti bet kokią išorinę bateriją. Su šia baterija, kurios galingumas 10 000 mAh, liemenė 52 °C šilumą palaiko apie septynias valandas, jeigu lauke 0 °C.

Liemenės membranai įšilus iki nustatytos temperatūros, ji automatiškai įjungia laukimo režimą, kad taupytų energiją. Membrana vėl įsijungia, jeigu temperatūra sumažėja vienu ar dviem laipsniais. Liemenės šilumos reguliavimo sistema automatiškai išsijungs, jeigu pradėsite sparčiai eiti, ir vėl įsijungs atvėsus, kai medžiotojas sustoja ar prisėda. Liemenės kairėje yra vidinė kišenė, į kurią galima įsidėti liemenės supakavimo krepšelį.

Härkila Heat

– dvigubi šildymo elementai
– kišenė su užtrauktuku kairėje pusėje
– tamprios fliso dalys, tad su liemene patogu judėti
– šilumą išlaikantis pamušalas
– užtraukiamoje šoninėje kišenėje galima paslėpti išorinę bateriją
– elastinga apykaklė
– liemenės svoris – 80 g

Nuotrauka: iš archyvo

Išvados

Kurdami šį produktą Härkila specialistai apgalvojo visas smulkmenas, kurias galbūt ignoravo kiti gamintojai. Galbūt tiesiog anksčiau nebuvo techninių galimybių ką nors tokio sukurti. Spėju, kad kitais metais tarptautinėje parodoje IWA daugybė kompanijų pristatys panašius produktus. Härkila Heat liemenė turi labai daug pliusų, pradedant tuo, kad pati reguliuoja kūno temperatūrą, išjungdama šildymą, kai medžiotojas eidamas sukaista.

Dažniausiai tai būdavo didžiausias ankstesnių produktų minusas – šildymo elementų neišjungus, prireikus toliau paėjėti medžiotojas greitai suprakaituodavo ir visas teigiamas efektas dingdavo. Tai, kad su liemenės baterija galima įkrauti ir telefoną – dar vienas puikus dalykas, nes šaltyje telefonai greičiau išsikrauna. Gerai ir tai, kad liemenę galima reguliuoti atskiru mygtuku, ne tik telefonu, jeigu šis vis dėlto išsikrautų.

Susiję straipsniai

Atsižvelgiant į šio gamintojo produktų kainas, būtų galima manyti, kad ši liemenė kainuos beprotiškai, bet suma iš tiesų nustebino. Liemenės kaina – 259 eurai, kas nėra mažai, bet nėra ir kosmosas, kurio už tokį produktą nebūtų galima sau leisti. Šis drabužis su visomis ekstromis labai pravers ne tik žiemą medžioklėje tykant, bet ir su varovais, taip pat jau vis šaltesnėmis rugsėjo naktimis, kai lauki savo svajonių elnio ar briedžio. Medžioklė yra procesas, kuriuo reikia mėgautis, ir tinkama apranga leidžia tai daryti daug lengviau.

Pliusai
– baterija įkraus ir telefoną
– reguliuoji pats
– veikia ir be telefono

Minusai
– nepigi
– turi nepamiršti įkrauti baterijos

Naujas žurnalo „Medžioklė“ numeris jau išėjo!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.