Patirtis

Šeši vilkai patruliuoja Šilalės rajono miškuose0

Medžiotojas atsiuntė savo miško kamera užfiksuotą vaizdo įrašą. Video matyti šeši suaugę ir labai sveiki vilkai, kaip kasdien apeinantys teritoriją.

Oficialiais duomenimis, per pastaruosius keturius sezonus šioje Lietuvos teritorijoje buvo sumedžiota daugiau nei 20 vilkų.

Daugumos apklaustų medžiotojų teigimu, labai kryptingai vilkų niekas nemedžioja, todėl galima daryti prielaidą, kad vilkų populiacija Šilalės rajone yra gana didelė, jei tiek daug plėšrūnų sumedžiojama neplanuotai.

Praėjusiais metais dėl vilkų daromos žalos Šilalės rajone net buvo išduoti du leidimai medžioti vilkus ne sezono metu.

Eurazijos vilkas ( Canis lupus) dažnai vaizduojamas kaip pagrindinis Europos vietinis plėšrūnas. Vidutiniškai jis sveria apie 40 kg, jo kailis palyginti trumpas ir šiurkštus, žilstelėjęs. Vilkai yra labai socialūs gyvūnai, gyvenantys išplėstinėmis šeimyninėmis grupėmis, vadinamomis gaujomis Kiekvienos gaujos teritorija paprastai būna nuo 100 iki 500 kvadratinių kilometrų. Prisitaikę ir atsparūs, vilkai gali išgyventi įvairiose buveinėse, įskaitant miškus, tundrą, kalnus, pelkes ir dykumas. Jauni vilkai vieni išsisklaido dideliais atstumais, gali nukeliauti kelis tūkstančius kilometrų.

Europoje plačiai paplitęs elnių, šernų ir kitų medžiojamųjų gyvūnų rūšių sugrįžimas leido vilkams išplėsti savo arealą iš nedaugelio vietų, kuriose jie nebuvo išnaikinti (šiaurės vakarų Ispanijoje, pietų Italijoje, dalyje Balkanų ir Lenkijoje). Vilkai yra gamtos būdas atkurti pusiausvyrą po laukinių žolėdžių populiacijų išplitimo

Tą patį galima pasakyti ir apie Lietuvą. Elnių populiacija artėja prie 100 000. Didėja briedžių populiacija. Šernų populiacija taip pat pamažu didėja, nepaisant afrikinio kiaulių maro. Liga toliau siaučia, o nugaišę šernai yra puiki proga vilkams išsaugoti savo jėgas ir be medžioklės išmaitinti palikuonis.

Susiję straipsniai

Visa tai nereiškia, kad vilkų skaičius ir toliau didėja. Yra žinoma, kad pernai medžiotojams nepavyko išnaudoti viso jiems skirto vilkų limito, tad kodėl taip atsitiko? Galbūt reikia peržiūrėti vilkų medžioklės šalyje sąlygas.

Nauji galvos skausmai. Kaip šiemet medžiosime vilkus?

!PRENUMERUOKITE žurnalą Medžioklė 2025 metams!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.