Patirtis

Pulsar… Pagaminta LATVIJOJE. Nauja gamykla Daugpilyje0

Nuotrauka: iš archyvo

2021 metų pradžioje Daugpilyje atidaryta Yukon Advanced Optics Worldwide gamykla, per metus pagaminanti apie 40 tūkst. optinės įrangos vienetų. Plėsdama veiklą Yukon Advanced Optics Worldwide grupė Latvijoje įkūrė įmonę Pulsar Optics. Daugpilio įmonėje šiuo metu įdarbinta per 150 darbuotojų. Norėdama pamatyti, kaip sekasi įmonei, žurnalo Medžioklė komanda nuvyko į ekskursiją Pulsar Optics gamykloje.

Žurnalo Medžioklė komanda vyko sužinoti, kaip įmonė pradėjo vystytis, kokia jos veikla dabar, ir sužinojome, kaip kuriama įvairi terminė įranga. Čia matėme ir įvairių gaminių, pažymėtų ženklu Made in Latvia. Pagaminta Latvijoje, iš dalies ir Lietuvoje, taigi čia pat, Baltijos šalyse!

Daugpilyje

Geriausi Pulsar produktai šiuo metu kuriami Latvijoje, Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje, o įmonė didžiuojasi tuo, kad yra Made in Europe prekių ženklas, o ne toks, kuris savo produktą kuria Kinijoje ar kokioje kitoje trečiojo pasaulio šalyje. Ir tikrai didžiuojasi tuo, kad nuo pat pradžių buvo unikalūs, be to, nuo A iki Z susikūrė Europoje. Nuo 2005 metų įmonė pradėjo persikėlimo iš Baltarusijos į Lietuvą procesą ir mano, kad būtent tada prasidėjo svarbiausias įmonės plėtros etapas.

Pulsar yra Europos technologijų įmonių grupės Yukon Advanced Optics Worldwide dalis, kurios būstinė yra Lietuvoje. Šiaurės Rytų Europoje įsikūrusią įmonę nuolat įkvepia supanti gamta: žali miškai, beribės pievos ir upės. Tačiau įmonių grupę motyvuoja noras pamatyti tai, kas yra anapus matomo, pasiekti tai, kas nematoma, ir paversti reginį nepamirštama akimirka.

Straipsnio autorė Sintija Dozberga ir „Pulsar“ komunikacijos skyriaus vadovas Germanas Kavalskis
Nuotrauka: iš archyvo

Aistra plėsti žmogaus galimybes

Įmonės istorija prasidėjo 1991 m. Jos pradininkai yra draugų grupė, kurią siejo viena aistra –plėsti žmogaus galimybes. Ši entuziastų grupė dirbo nebaigto statyti gyvenamojo namo rūsyje ir iš medienos surinkinėjo stebėjimo įrangą.

Po trisdešimties metų Pulsar pasaulyje triumfuoja kaip populiariausias terminio ir skaitmeninio dieninio ir naktinio matymo vaizdo prietaisų prekių ženklas, tapęs tendencijų kūrėju ir inovacijų lyderiu šioje srityje. Vienas dalykas, kuris laikui bėgant nepasikeitė, yra ta pati aistra, kuri iš pradžių vedė pirmyn įkūrėjus ir kuri dabar visame pasaulyje sieja daugiau nei 1200 kolegų, nuolat ieškančių naujų būdų tobulinti ir naudoti naujausias technologijas, kad pajustų gamtos pasaulį ir suteiktų daugiau galimybių nuotykių gamtoje ieškotojams visame pasaulyje.

Pagaminta Europoje

Dauguma Pulsar įrenginių kuriami, gaminami, pakuojami ir siunčiami mūsų platintojams visame pasaulyje iš gamyklų Europoje. Įmonė kuria įvairią itin funkcionalią optiką tiek profesionalams, tiek poilsio gamtoje mėgėjams. Dabartinė programinė įranga garantuoja įrenginių optimizavimą ir kokybę. Nuolat diegiant technologijų naujoves siekiama tobulinti žmogaus galimybes, užtikrinant meistriškumą ir didesnę sėkmę nepalankiomis gamtinėmis sąlygomis.

Kokybė ir komfortas

Sparčiai besivystančių technologijų amžiuje įmonė siekia klientui pateikti gaminius, šalindama trūkumus ir telkdama dėmesį į maksimalią kokybę. Bendrovė tiki, kad kiekvienos naujos patirties džiaugsmas ateina su galimybe išgyventi akimirką ir pamatyti ją savo akimis, norint, kad kiekvienas klientas pajustų komfortą ir kokybę kiekvieną kartą naudodamasis įrenginiu. Kasmet įmonė stebina naujais produktais, taip siekdama pagrindinio įmonės tikslo – būti lyderiais konkrečioje nišoje.

Idėja įmonei gimė gana paprastai, nes nedidelei žmonių grupei kilo noras pasiūlyti klientams originalius ir itin aukštos klasės gaminius, užtikrinančius kokybę ir prestižą, kuriant ir gaminant produkciją savo gamyklose pačių jėgomis. Taip pat klientai visapusiškai aptarnaujami, kad kiekvienas būtų visiškai tikras ir patenkintas savo pasirinkimu.

Latvijoje įsikūrusi antra pagal dydį Pulsar gamykla. Ten daugiausia gaminami naktinės optikos ir šiluminiai prietaisai, nes analizuojant šiandieninę situaciją matyti, kad būtent tokią ir renkasi medžiotojai. Daugpilyje gamykla buvo atidaryta iš esmės todėl, kad ji yra arti Vilniaus, kur yra pagrindinė Pulsar gamykla, įmonė čia įžvelgė verslo potencialą. Taip pat ten yra kvalifikuotos darbo jėgos. Atidarius gamyklą Daugpilyje iš pradžių įmonėje dirbo tik 150 žmonių. Per praėjusius metus prie komandos prisijungė dar 50 darbuotojų, o per šiuos metus planuojama komandą išplėsti dar tūkstančiu specialistų. Be to, į ką turėtų atsižvelgti būsimi specialistai, jiems nereikia turėti patirties tokios gamybos srityje – įmonė pasirūpins kiekvieno potencialaus darbuotojo mokymais.

Tai, ką matėme Pulsar gamykloje Daugpilyje, rodo, kad galime. Visame pasaulyje vienas žinomiausių šios srities prekių ženklų gaminamas čia pat, pas mus! Kuriama stebinanti gamykla, kuri ne tik siūlo darbą tūkstančiui Daugpilio apylinkėse gyvenančių žmonių, bet ir kuria rankų darbo gaminius, kur kiekviena prietaiso detalė sukurta kokybiškai ir tiksliai. Įdomiausia atrodo tai, kad gamykloje daugiausia dirba moterys. Be to, kaip pripažįsta gamybos skyriaus vadovas Aleksejus, moterims teikiama pirmenybė, nes jos rankomis darbą geba atlikti ypač tiksliai ir preciziškai.

Darbas gamykloje nesustoja, vyksta dviem pamainomis. Taip pat svarbu paminėti, kad kurdama naujas gamyklos patalpas bendrovė įsigijo seną pastatą, kuris yra rekonstruojamas ir renovuojamas, – taip gražinama Daugpilio miesto aplinka naujais ir sutvarkytais pastatais.

Susiję straipsniai

Taip pat reikėtų paminėti, kad stebina faktas, jog įmonė gamybos procese taiko žaliąsias technologijas, pakartotinai panaudoja ir perdirba prietaisų gamyboje naudojamus plastikinius elementus, tokiu būdu mažindama aplinkos taršą.

Išleistas naujas žurnalo numeris!

LA.lv