Patirtis

Probleminį vilką leidžia sumedžioti praėjus mėnesiui nuo avių užpuolimo. Ministerina negali ar nenori gilintis?0

Ekrano nuotrauka iš video.

Leidimas sumedžioti probleminį vilką buvo išduotas po mėnesio ir 5 dienų. Šis nepamirštamas įvykis, kai ūkiniame pastate buvo išdraskytos avys, įvyko balandžio 5 d. naktį. Žurnalas jau rašė apie tai, kaip į Manto Jančiuko ūkį ir avytę įsiveržė vilkas, prieš kamerą išdrasęs avis. Daugiau skaitykite čia.

Jau buvo kalbėta, kad po tokių išpuolių per porą valandų (!) turėtų būti išduotas leidimas sumedžioti probleminį vilką, kad medžiotojai galėtų sumedžioti plėšrūną užpuolimo vietoje. Yra žinoma, kad vilkai labai dažnai grįžta prie palikto grobio. Jei lauke liks nesuėstų avių, plėšrūnas sugrįš ir tai yra geriausia galimybė sumedžioti tikslai tą vilką, kuris sukėlė problemų.

Ministerija žada probleminių vilkų medžioklės leidimus išduoti per dvi dienas

Ūkio „Mano Ūkis“ savininkas Mantas Jančiukas savo feisbuko profilyje rašo: „Leidimas sumedžioti probleminį vilką gautas po daugybės formalių atsakymų (atsakymų net nebuvo gauta iš kai kurių institucijų), po pakartotinių prašymų. iš savivaldybės“.

Drąsiai ir atvirai apie situaciją kalbantis avių šeimininkas kviečia įsigilinti į šį konkretų atvejį. “Na, o dabar pagalvokime, kas tame leidime… Aišku, geriau nei jo visai neturėti, bet čia vėl susiduriame su problemomis. Paskiriama medžiotojų grupė sumedžioti vilką. Visi dalyvaujantys tikisi dėl stebuklo ir gali atsitikti, kad jiems pavyks sumedžioti prieš mėnesį avį užpuolusį vilką. Yra žinoma, kad negalima vilioti vilką nukritusių gyvulių liekanomis ir medžiotojai gali medžioti tik dieną… Čia nėra jokios logikos.

Valdžia guodžiasi duodama leidimą, tačiau po mėnesio probleminis vilkas jau gali būti labai toli ir jį sumedžioti – misija neįmanoma.

Taigi, ką reikėtų daryti, kad iš populiacijos būtų pašalintas probleminis vilkas? Ūkininkas mano, kad leidimus reikėtų išduoti iškart po įvykio, kai plėšrūnas padarė žalą, pavyzdžiui, „Mano Ūkio“ atveju, kai vilkas peršokęs elektros tinklus eina į tvartą, net nežiūriant į užsidegusi šviesa ar juo labiau jutiklio šviesa, suplėšo kai kuriuos gyvūnus, skriaudžia kitus.

“Sakyčiau, reikia sukurti medžiotojų grupes, tiek toje vietovėje, tiek visoje Lietuvoje, kurios, gavę skubų leidimą, iškart sureaguotų. Reikia leisti medžioti naktį, imituojant dirbtinį šviesos šaltinį. Reikia nukritusius žvėris palikti masalui, nes kaip žinoma, vilkas grįžta ten, kur buvo kažkas sumedžiotas, tad būtų galima sumedžioti konkretų probleminį vilką. Manau, kad tokiu būdu sugrąžinsime ir baimę artėti prie gyvenviečių ir ūkinių gyvūnų, nes šiuo metu bendras vilkų limitas neišnaudotas, o iš genetinių tyrimų matome, kiek išaugo populiacija. Dabar metinis prieaugis net neskaičiuojamas“, – sakė Mantas Jančiukas.

Vilkai privalo medžioti laukinius gyvūnus ir nesimaitinti ūkiniais gyvūnais. Ūkininko teigimu, siekiant paskatinti medžiotojus aktyviau įsitraukti į probleminių vilkų medžioklę, valstybė turėtų mokėti už šį darbą.

“Esu nusivylęs, nes, nors leidimas išduotas, sumedžioti konkretų probleminį, ūkinius gyvūnus užpuolusį vilką vis dar yra mažai galimybių. Tik per viešą komunikaciją galima parodyti, kokia yra tikroji situacija ir kaip leidžiami leidimai išduodami tokiems plėšrūnams sumedžioti“, – apibendrina jis Mantas Jančiukas.

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv