Patirtis

Peržiūrėtas Europos šaunamųjų ginklų reglamentas. Ar medžiotojų naudai?0

Šių metų balandžio 23 dieną Europos Parlamentas (EP) pritarė peržiūrėtam Europos šaunamųjų ginklų reglamentui. Vyko balsavimas dėl teksto, dėl kurio jau anksčiau EP ir Europos Taryba buvo susitarę. Dabar numatoma, kad Taryba artimiausiomis savaitėmis reglamentui duos žalią šviesą!
Naujajame tekste numatoma supaprastinta sistema ES medžiotojams, šauliams sportininkams, istorinių ginklų kolekcininkams, taip pat bus paprasčiau keliauti su šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis už Europos Sąjungos (ES) ribų. Nauja yra tai, kad įvedamas vienas importo leidimas. Tai labai svarbus žingsnis siekiant užtikrinti, kad įvežimo reikalavimai nebūtų pernelyg sudėtingi. Žinoma, visada buvo galima šią sistemą dar labiau supaprastinti, bet jau gerai ir tiek! Pavyzdžiui, asmuo, norintis įvežti ginklą į ES, turi atsižvelgti į šiuos reikalavimus:
– būtina nurodyti informaciją apie tai, kur ginklas bus įvežtas ir iš kur jis bus išvežtas;
– būtina pateikti informaciją, kad asmuo nėra baustas baudžiamąja tvarka.

Pagal naująjį tekstą valstybės narės ir toliau turi išduoti nacionalinį importo leidimą tam tikrais atvejais, kai medžiotojai, kolekcininkai ir šauliai sportininkai yra gavę kvietimą dalyvauti kokiame nors renginyje. Šiuo atveju asmenys turi laikytis nacionalinių norminių aktų reikalavimų. Pasikeitimai yra tokie, kad asmenys, norintys atvykti į ES su savo šaunamuoju ginklu, turės galimybę rinktis tarp ES importo leidimo (atsižvelgiant į nurodytus reikalavimus) ir nacionalinio importo leidimo.
Taip pat reikia atsižvelgti į tai, kad Reglamentas suteikia teisę Europos Komisijai, įgyvendinant įvairius norminius aktus, nustatyti konkrečius reikalavimus ir sąlygas, kurios turėtų būti nustatytos išduodant nacionalinius leidimus ginklams importuoti. Kol kas neaišku, kaip nauji reikalavimai paveiks valstybes nares, kurios neturi specialių reikalavimų trečiųjų šalių medžiotojams ir šauliams sportininkams, norintiems įvežti savo šaunamuosius ginklus į ES.

Europoje vilkų skaičius išaugo 81 proc.
Individų skaičius
Pastarieji 10 metų

Susiję straipsniai

Per pastaruosius dešimt metų vilkų skaičius Europoje išaugo 81 proc. – tai liudija moksliniai duomenys! Europoje vilkams sekasi puikiai. Daugėjant vilkų, padaugės ir konfliktų, o dėl to nukentės patys vilkai. Taigi būtina peržiūrėti tarptautinius reikalavimus, norminius aktus padaryti daug lankstesnius, kad juos būtų galima pritaikyti prie skirtingų situacijų kiekvienoje šalyje.

Parengta su Medžioklės ūkio plėtros fondo Latvijoje parama

Kriminalistų metodai brakonieriavimo bylų aplinkybėms išaiškinti! Ką rodo AAD statistika?

Patogu ir greita! Prenumeruokite arba pirkite žurnalą internetu!


LA.lv