Patirtis

Per pirmąjį bebraviečių tvarkymo renginį sugauti 143 bebrai0

Nuotrauka: MK Gvaldai

Pirmą kartą Baltijos valstybėse, o gal ir visoje Europoje, įvyko tokio masto medžioklės talka. Dviejų dienų trukmės bebraviečių tvarkymo renginyje Šilalės bebras 2022 dalyvavo 21 medžiotojų komanda, tarp jų – dvi moterų komandos. Atvyko kolegų iš Estijos ir Latvijos. Tikėtasi ir Lenkijos medžiotojų dalyvavimo, tačiau šį kartą sutrukdė aplinkybės. Bendras dalyvių skaičius viršijo 100! Medžioklės renginį organizavo Šilalės medžiotojų ir žvejų draugija.

MK Gvaldai bebrai

„Jau seniai turime šią tradiciją. Anksčiau kviesdavome tris keturis medžiotojų klubus, o šį kartą kilo idėja pasikviesti daugiau svečių. Paskelbėme informaciją ir jau per pusvalandį gavome aštuoniolikos komandų prašymus. Vėliau prisidėjo dar trys ir supratome, kad šį kartą didesnio skaičiaus nepatempsime. Buvome nustebinti tokio aktyvumo, tačiau greitai viską suorganizavome. Mūsų klubai suteikė nakvynę 70 svečių, o kiti dalyviai apsigyveno Šilalės rajono svečių namuose“, – pasakojo Genadijus Zbarauskas, Šilalės medžiotojų ir žvejų draugijos (MŽD) vadovas.

Visi bebrienos konservai aukojami Ukrainai!

Į renginį atvyko ir garbės svečių: Mažeikių MŽD pirmininkas Tadas Janušauskas, Varėnos MŽD pirmininkas Rolandas Micevičius, Kauno MŽD pirmininkas Kęstutis Markevičius, Lietuvos medžiotojų sąjungos Gamta prezidentas Raimondas Ribačiauskas, tarptautinis laikų ekspertas Gintaras Dilinskis, Lietuvos skalikų augintojų klubo prezidentas Ričardas Barzdenis, Lietuvos ukrainiečių bendruomenės atstovai, CIC Trofėjų vertinimo tarybos pirmininko pavaduotojas Andresas Lillemae.

Visi dalyviai gavo atminimo medalius. Geriausios komandos dovanų gavo profesionalius kastuvėlius.

Pagrindiniai organizatoriai: G. Zbarauskas, Marius Danielius, Eglė Sveikataitė-Šimoliūnienė, Žilvinas Jonas Giedraitis ir dar aštuonių medžiotojų klubų vadovai. Ypač dėkojame Jurbarko rajono klubo Rambynas atstovui Tomui Karlovui, prisijungusiam ir pasiūliusiam bebravietes savo klubo plotuose.

Šioje talkoje sumedžioti 143 bebrai. Trečioji vieta teko jungtinei komandai iš Kaišiadorių, Prienų ir Švenčionių rajonų, sumedžiojusiai 10 bebrų, antroji – klubui Giliukai iš Kauno miesto, sumedžiojusiam 12, o pirmoji vieta – Kauno rajono medžiotojų komandai Nemuno Vingis, kuriai pavyko sučiupti 20 bebrų! Sėkmingiausia komanda gavo pereinamąją taurę – natūralaus dydžio bebro skulptūrą. Ši taurė kitose bebrų gaudynėse pereis laimėjusiems medžiotojams.

„Dabar truputį pailsėsime ir panašų renginį organizuosime po dvejų metų. Kol kas esame pasirengę padėti bet kuriam kitam klubui ar rajono organizacijai surengti panašią bebrų gaudynių talką kitą pavasarį“, – sakė G. Zbarauskas.

Paklaustas, kaip kilo idėja rengti tokio masto bebraviečių tvarkybos renginį, Šilalės MŽD vadovas atsakė, kad sprendimą lėmė aplinkybės medžioklės plotuose, taip pat nuolatiniai miškotvarkininkų ir žemėtvarkininkų prašymai padėti dėl šių graužikų daromų nuostolių. Kito būdo imtis veiksmingų priemonių nėra.

Pagal Aplinkos ministerijos svetainėje paskelbtą Medžiojamųjų žvėrių apskaitą (2021–2022 m. medžioklės sezonu), Lietuvoje yra 43 355 bebrai.
Susiję straipsniai

Šilalės MŽD vadovas G. Zbarauskas buvo labai patenkintas renginio rezultatais ir sakė, kad patenkinti buvo visi renginio dalyviai: „Orai buvo nuostabūs, visi medžiotojai patenkinti. Įdomu, kad didelė dalis dalyvių buvo labai geri pasiruošę, turėjo instrumentus, medžioklinius šunis. Tikri profesionalai, norėčiau pasakyti – asai! Tikriausiai dėl to pasiekėme tokių gerų rezultatų. Visa sumedžiotų bebrų mėsa išvežta į Kauną perdirbti. Konservai bus vežami Ukrainos gyventojams ir kariams!“

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv