Patirtis

Video! Paklaikęs šernas vejasi moterį su vaikišku vežimėliu Kekavoje, Latvijoje0

Šaltinis čia

Dar vienas unikalus Latvijoje nufilmuotas vaizdo įrašas, kuriame šernas persekioja moterį su vaikišku vežimėliu gyvenamajame rajone. Vaizdo įrašo pradžioje matyti, kaip gyvūnas kasa žemę žole apaugusioje teritorijoje, matyt, ieškodamas kokio nors maisto. Atsižvelgiant į šiltą žiemą, tokioje pievoje šernas galėjo ieškoti vabzdžių lervų ar net sliekų. Neaišku, kaip gyvūnas atsidūrė apgyvendintoje vietovėje, tačiau įvykis išties gąsdinantis.

Sausio 26 d., Facebook grupėje „Kekavos apylinkės mamos ir tėčiai“ narė Līga Āboliņa paskelbė įspėjantį vaizdo įrašą vietiniams gyventojams apie agresyvią šernę.

„Dėmesio!!! Paklaikęs šernas. Prieš kelias minutes bėgo paskui mamą su vežimėliu. Lokacija – Šiaurės gatvė, netoli žirgų nuomos“, – teigiama vaizdo įraše. Jame matyti šernė, stovinti pievoje, ir šiek tiek toliau – moteris su vežimėliu. Staiga miško gyvūnas apsisuka ir pradeda bėgti moters link. Kai ji dingo iš akių, šernė pakeitė kryptį ir tęsė savo kelionę.

Klausėme, ar tokio gyvūno elgesys gali rodyti kokias nors sveikatos problemas, ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba Šiaurės Kuržemės skyriaus vadovas Ivaras Kolodas atsakė: „Matyti, kad šernas turi centrinės nervų sistemos sutrikimų, kurie gali būti įvairių ligų, pavyzdžiui, Aujeckio ligos, Afrikinio kiaulių maro ir kt., priežastis. Laimei, Latvija ir Lietuva yra laisvos nuo pasiutligės. Toks elgesys nėra normalus gyvūnui, todėl svarbu laikytis saugumo ir neprieiti prie miško gyvūno.“

Ką daryti sutikus šerną?

Šernai yra dideli ir stiprūs gyvūnai, todėl jiems jokiu būdu neturėtume artintis, bandyti šerti ar glostyti. Net maži šerniukai gali be baimės šokti ant žmogaus ar šuns, kad apsigintų, todėl susitikus su šiais gyvūnais būtina laikytis maksimalaus atsargumo:

• šernas gali pulti, jei jis sužeistas arba užspeistas į kampą. Artėjimas prie žmogaus ar šuns, bet kokia judesio reakcija gali sukelti agresiją;

• šernė aktyviai gins savo palikuonis. Jei gyvenvietėje ar miške susiduriama su šerne ir šerniukais, reikia elgtis labai atsargiai, kad neišprovokuotume atakos;

• staigus susidūrimas ir trumpas atstumas gali sukelti gyvūno baimę ir pasikėsinimą.

Ką daryti, susidūrus su šernu?

– Negalima sekti šerno ir bandyti jį provokuoti. Negalima persekioti jo naudojant transportą ar šunis.

– Negalima šaukti ir mosuoti rankomis, negalima mesti daiktų ar bėgti link gyvūno, nes tai gali sukelti atsaką.

– Susidūrus su šernu miesto aplinkoje ar žalioje zonoje, geriausia sustoti ir likti nejudantiems, įvertinant pabėgimo galimybes. Galima pasislėpti už medžio ar kito architektūrinio objekto. Reikia judėti ramiai ir tyliai. Jei aplinkybės leidžia, galima lėtai eiti tolyn.

– Jei susidūrimas su šernu įvyko žalioje zonoje ir žmogus turi šunį, situacija tampa daug pavojingesnė. Pirmiausia reikia pašaukti savo keturkojį draugą. Tai reikia padaryti kuo ramiau. Šunį reikia paimti prie pavadėlio ir ramiai eiti tolyn. Pamatęs šerną, šuo, gindamas šeimininką, dėl baimės ar azarto gali pradėti loti. Jei šernas galbūt nesupras žmogaus kaip grėsmės, tai šunį jis gali suvokti kaip pavojų ir užpulti.

Žiaurios vilkų gaujos medžioklės scenos. Nerekomenduojama silpnų nervų žmonėms!

Naujausias žurnalo numeris jau čia!

Susiję straipsniai

!PRENUMERUOKITE žurnalą!

LA.lv