Patirtis

NVO aktualijos. Dėl Aplinkos apsaugos departamento neteisėtų veiksmų0


MS Gamta vadovas Raimondas Ribačiauskas
MS Gamta vadovas Raimondas Ribačiauskas
Nuotrauka: iš archyvo

Š.m. lapkričio 30 d. Lietuvos medžiotojų sąjunga “Gamta” , Sūduvos medžiotojų sąjunga ir Lietuvos medžiotojų draugija Lietuvos administracinių ginčų komisijai pateikė patikslintą skundą, dėl Aplinkos apsaugos departamento neteisėtų veiksmų sudarant Teisės medžioti suteikimo ir panaikinimo komisijas.

Primename, medžioklės įstatymo 5 str. 6 d. 2 p. numatyta, kad asociacijos, vienijančios medžiotojų klubus ir būrelius, dalyvauja Įstatymo nustatyta tvarka sudaromų komisijų darbe ir siūlo į jas savo atstovus. Tai mūsų teisė ir pareiga. Aplinkos apsaugos departamentui vadovaujant Olgai Vėbrienei iš šių komisijų slapta, užkertant kelią įsakymo apskundimui, buvo pašalinti visų medžiotojus vienijančių visuomeninių organizacijų atstovai, kurie praktiškai šiose komisijoje atliko tik stebėtojo vaidmenį.

Gaila, tačiau laikinasis Aplinkos apsaugos departamento vadovas Raimondas Sakalauskas perrašė buvusios vadovės Olgos Vėbrienės atsakymą. Mes manome, kad yra grubiai pažeistos medžiotojus vienijančių visuomeninių organizacijų teisės, pašalinus stebėtojus padidėjo korupcijos galimybė, departamentas tapo dar labiau uždaras, vengia bet kokių kontaktų su visuomeninėmis organizacijomis bei neteisėtai komentuoja patį medžioklės įstatymą, kurį privalu vykdyti.

Susiję straipsniai

Suprantame, kad sunku pasiekti teisingumą prieš valdžios institucijas, tačiau negalime tylėti, kai atvirai tyčiojamasi iš įstatymo ir medžiotojus vienijančių visuomeninių organizacijų. Kažkas turi užkirsti tam kelią.

Taip pat žiūrėkite: Pradeda pildytis žemės savininkų planas keisti medžioklės plotų sistemą?

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba spaudos prekybos vietose!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.