Patirtis

Nustatyti du asmenys medžioklėje turėję neteisėtas medžioklės priemones – termovizorinius taikiklius0

Seime tęsiant naktinio matymo taikiklių ir priedėlių naudojimą medžioklėje, argumentai yra už ir prieš, medžiotojai turėtų prisiminti, kad Medžioklės įstatymo pataisos dar nepriimtos.

Galima įsigyti naktinio ir šiluminio matymo taikiklius, ir priedėlius, tvirtinamus prie optinių taikiklių, tačiau jų negalima naudoti medžioklei.

Šaltinis: Aplinkos apsaugos departamenas

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdydami reidą Ukmergės rajono Saveikių miške nustatė du asmenis medžioklėje turėjusius draudžiamų medžioklės priemonių – abu medžiotojai po vieną termovizorinį taikiklį.  Šios priemonės skirtos stebėti gyvūnus tamsiuoju paros metu.

Termo taikiklis aprūpintas greitaisiais laikikliais, kurie leidžia greitai pritvirtinti ir nuimti įrenginį nuo ginklo. Deja, tai paneigia galimus argumentus, kad taikiklis gali būti naudojamas kaip monokuliaras.
Nuotrauka: AAD

Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai primena, kad medžiotojams draudžiama medžioti naudojant naktinius, lazerinius, termovizinius taikiklius ir jų priedus prie optinių taikiklių arba medžiojant turėti juos su savimi.

Už neteisėtą termovizorinio matymo priedėlio prie optinio taikiklio turėjimą bei naudojimą medžioklės metu kiekvienam asmeniui gresia bauda iki 1700 eurų bei teisės medžioti atėmimas nuo trejų iki penkerių metų bei paimtų medžioklinių graižtvinių šautuvų su optiniais taikikliais, jų priedėlių ir šovinių konfiskavimas.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu info@aad.am.lt. 

Informaciją apie medžioklės laikotarpius rasite departamento parengtoje atmintinėje.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv