Patirtis

Praktiški patarimai. Aprangos vaškavimas padeda apsaugoti nuo drėgmės ir vėjo0

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Jeigu turima medžioklės ar aktyvaus poilsio apranga yra be kokios specialios membranos nuo vėjo ir drėgmės, yra buitinis sprendimas, padėsiantis drabužius dėvėti ir nemaloniu oru, kai lyja ir pučia.

Reikia specialaus vaško, feno ar lygintuvo ir šiek tiek ryžto. Pavyzdžiui, vašku Greenland Wax audinį tereikia tiesiog padengti, o paskui fenu ar lygintuvu jį įlydyti. Kai kuriems medžiotojams labiau patinka naudoti feną, o ne lygintuvą, nes tada paprasčiau ir patogiau apdoroti visas siūles bei išlinkimus.

Kas yra Fjällräven vaškas Greenland?

Greenland pagamintas iš kokybiško parafino ir bičių vaško. Jis yra ir saugus naudoti žmogui, nekenkia aplinkai. Juo apdorojami drabužiai iš audinio G-1000 (sudėtis: poliesteris – užtikrina džiūvimą, medvilnė – užtikrina kvėpavimą). 100 gramų vaško užteks dešimčiai drabužių.

Kaip ir kodėl vaškuoti aprangą?

Vašku rekomenduojama apdoroti aprangą – užtepti ir išlydyti lygintuvu ar fenu, – kad būtų apsaugota nuo drėgmės. Vaškuoti rekomenduojama reguliariai, po kiekvieno skalbimo, kad ilgainiui audinys neprarastų funkcionalumo.

Einant į ilgesnį žygį, ir gamtoje galima atnaujinti viršutinį audinio sluoksnį – įtrynus vašką, jį įlydyti galima Primus degikliu.

Vaškavimo žingsniai

1. Apranga vienodai padengiama vašku.
2. Lygintuvu ar fenu vaškas įlydomas į audinį.
3. Rekomenduojama aprangą vaškuoti du kartus, kartojant ankstesnius žingsnius.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv