Patirtis

MKiŚ: Lenkija nėra suinteresuota pakeisti vilko apsaugos statusą0

Nuotrauka: Thomas Bonometti, unsplash.com

Lenkija per ES debatus paskelbė apie savo sprendimą susilaikyti nuo balsavimo dėl siūlymo pakeisti vilkų apsauginį statusą, praneša Lenkijos Klimato ir aplinkos ministerija (MKiŚ). Šalis savo poziciją pagrindžia pabrėždama veiksmingą vilkų valdymo ir apsaugos sistemą, kuri apima griežtus nacionalinius reglamentus, galimybę taikyti individualias nukrypti leidžiančias nuostatas ir kompensuoti vilkų padarytą žalą. Šaltinis čia.

Nepaisant iššūkių, kuriuos gyvulininkystei kelia auganti vilkų populiacija, Lenkija mano, kad dabartinio statuso pagal Berno konvenciją keisti nereikia. Ši pozicija buvo paskelbta prieš Tarybos diskusiją ir anksčiau buvo pristatyta WPIEI-Biologinės įvairovės posėdyje 2024 m. balandžio 4 d. Šiuo metu Lenkijoje gyvena apie 2000 vilkų.

Lenkija, turinti puikiai veikiančią vilkų populiacijos valdymo ir apsaugos sistemą, nėra suinteresuota pakeisti šio plėšrūno apsaugos statusą Berno konvencijoje ir susilaikys nuo balsavimo ES diskusijose šia tema, Klimato ir aplinkos ministerija ( MKiŚ) informavo. .

Čia reikia pabrėžti, kad didėjančios vilkų populiacijos ir jų keliamos grėsmės gyvulininkystei klausimas jau seniai buvo keliamas ne tik Lenkijoje, bet ir kitose ES šalyse. Net Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen paskelbė apie planus sumažinti šios rūšies apsaugos lygį.

Aplinkos apsaugos ministerija, atsakydama į žemės ūkio savivaldos raštą, teigia, kad vilkas yra įtrauktas į 1979 m. rugsėjo 19 d. Konvencijos dėl Europos laukinės floros ir faunos rūšių bei jų buveinių apsaugos II priedą kaip griežtai saugoma gyvūnų rūšis. O Lenkija pranešė ratifikuojant Berno konvenciją pagal str. 22 straipsnis, išlyga šiai rūšiai, pagal kurią šioje šalyje ji gali turėti kitokį apsaugos statusą nei numatyta Konvencijoje. Todėl, atsižvelgiant į konvenciją, vilkui Lenkijoje gali būti taikoma dalinė rūšių apsauga.

„Vis dėlto, siekdama užtikrinti tinkamą vilko apsaugos būklę, Lenkija, remdamasi nacionaliniais teisės aktais, taiko griežtą šios rūšies apsaugą, išduodama atskirus leidimus sumedžioti probleminius vilkus, kaip tai numato Berno konvencijos nuostatos“, – rašoma pranešime. pabrėžia Mikolajus Dorožala. , klimato ir aplinkos viceministras.

Kaip jis toliau teigia, leidimų sistema kartu su galimybe gauti kompensaciją už vilkų žalą ir subsidijas prevencinėms priemonėms leidžia lanksčiai valdyti vilkų populiaciją Lenkijoje.

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv