Medžioklės reikmenys

Mitų ir nusistatymų griovėjas – Swarovski Z8i 1,7-13,3×42 P0


Swarovski Z8i 1,7-13,3×42 P
Swarovski Z8i 1,7-13,3×42 P
Nuotrauka: Linda Dombrovska

Kaip ir daugelis, aš taip pat turiu įsišaknijusių išankstinių nuostatų, nuomonių ir polinkio tikėti kai kuriais mitais. Įdomiausia būna, kai visiškai skeptiškai nusiteikęs apžiūrinėji kokį nors produktą, nes manaisi viską jau ir taip žinąs, bet galiausiai sulauki tikros staigmenos ir belieka ištarti: „Oho!“

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Pirma nuostata, sulaužyta Swarovski Z8i 1,7-13,3×42 P: be abejo, šio prekių ženklo taikikliai geri, bet vis tiek nesitikėjau, kad bus tokie geri. Taikinį su juo įžiūrėti galima net jau gerokai sutemus, kai plika akimi visai nieko nebesimato, – tuo šis optinis taikiklis išties nustebino. Visą laiką buvau įsitikinusi, kad šis taikiklis padės pratęsti vakarą kokiomis dešimčia minučių, daugiausia dvidešimčia, t. y. su kitais taikikliais nieko nebeįžiūrėsi, bet ir su šiuo tas malonumas nesitęs žymiai ilgiau. Už šias papildomas dvidešimt minučių dargi teks susimokėti tūkstančius – tokiam pasiūlymui iš esmės buvau nepasiruošusi. Vis dėlto realiai pamedžiojusi su šiuo optiniu taikikliu supratau, ką reiškia pigiena ir ką – apgalvotas gaminys. Nepaisant techninių rodiklių, rezultatai medžioklės sąlygomis išties nustebino teigiama prasme.

Iš techninių rodiklių kyla antras mitas ar išankstinis įsitikinimas. Žinoma, ilgai manyta (ir anksčiau tai išties buvo tiesa), kad su taikikliu, kurio išorinis lęšis yra 42 mm, prietemoje visai nieko negalima įžiūrėti. Tai dieninė optika, idealiai tinkama medžioklei su varovais, bet ne medžioklei tykant, kai iš principo tamsu. Taigi taigi, tai nebėra tiesa – bent jau tikrai netinka šiam prekių ženklui ir modeliui. Su 42 mm išoriniu lęšiu sutemus vaizdas buvo geresnis nei su mano senuoju Swarovski Z4, bent jau mano asmeniniais pojūčiais. Žinoma, kai kuriems Swarovski koncepcija niekada nelips prie širdies ir labiau patiks kiti prekių ženklai, be to, šis tikrai iš tų, kurie daugeliui bus tiesiog neprieinami, bet pasidžiaugti rezultatu galima.

Swarovski-Riflescope-Z8i-1-7-13-3×42-P-SR-FLEXCHANGE-4A-IF
Gamintojo reklaminė nuotrauka

Trečias dalykas, privertęs susimąstyti apie šiuolaikinių technologijų pasiekimus, yra faktas, kad taikiklio parametrai išties universalūs. Juo galima sėkmingai naudotis tiek medžioklėje su varovais, tiek tykant. Tai juk pasiekimas, apie kokį prieš kelerius metus galėjome tik pasvajoti. Platus regėjimo laukas, nemenkas vaizdo didinimas. Dievaži, išties puikus derinys!

Su šiuo optiniu taikikliu kelis kartus sumedžiojau šernų vietose, kur jie pridarė nuostolių, pasisekė sumedžioti ir vieną stirną, Latvijoje taikiklį išbandžiau kartu su Swarovski termovizoriumi tM 35.

Specifikacijos

Susiję straipsniai

Tinkamas tvirtinti tiek žiediniais laikikliais, tiek bėgeliais
Vidutinio ryškumo kreivio koeficientas: 1400
Vidutinio ryškumo dienos šviesos faktorius: 180
Reguliuojamas raudonasis taškas
Skirtingi taikymosi tinkleliai
Kaina: nuo 3060 eurų

Naujas žurnalo „Medžioklė“ numeris jau išėjo!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.