Patirtis

Medžiotojų naujienos. Feisbuko grupė Moterys medžiotojos0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Feisbuko grupė Moterys medžiotojos įkurta 2016 m. norint surasti ir suburti vis augančias medžiojančių moterų gretas. Grupės tikslas – pasiekti visas Lietuvoje medžiojančias moteris, kad jos, kaip ir vyrai medžiotojai, galėtų turėti savo internetinę erdvę, kurioje dalintųsi medžioklėje patirtais įspūdžiais, diskutuotų rūpimais klausimais ir sužinotų naujienas.

„Medžiojančių moterų kasmet stipriai daugėja ir šiandien grupėje yra 288 medžiotojos, tačiau tai tikrai ne visos Lietuvos medžiotojos, jei vertintume statistiškai. Grupėje nėra tų, kurių nepasiekė informacija apie tokios grupės egzistavimą, dar yra naujai iškeptų medžiotojų, taip pat tų, kurios yra garbaus amžiaus ir nebemedžioja ar tiesiog nesinaudoja socialiniais tinklais.

Tačiau visos Lietuvos medžiojančios moterys yra laukiamos ir maloniai kviečiamos prisijungti. Todėl prašome visų, kurie žino medžiojančių moterų, pakviesti jas į grupę. Čia laukiamos visos medžiotojos, nepriklausomai nuo amžiaus, vietos, kurioje gyvena, pažiūrų ir kt. Kolektyve juk smagiau“, – žurnalui sakė grupės įkūrėja Rasa Vaitkevičiūtė.

MOTERYS MEDŽIOTOJOS

Moterų medžiotojų grupė taip pat organizuoja renginius, seminarus, susitikimus medžiotojoms. Pagrindinis ir žinomiausias renginys, vykstantis jau ketveri metai, yra Tarptautinė praktinė mokomoji stirninų medžioklė moterims, trunkanti dvi dienas ir sukviečianti didžiausią būrį medžiojančių moterų ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos bei Lenkijos.

Šiemet birželio mėnesį vykusioje stirninų medžioklėje dalyvavo per 40 moterų medžiotojų. Renginyje vyko ir seminaras – medžiotojos klausėsi dr. Jolitos Abraitienės pranešimo Kokios gyvūnų rūšys gyvena sengirėje? bei AAD Klaipėdos GGI vadovo Vitalio Marozo pranešimo apie saugų elgesį medžioklėje. Kitas tradicinis renginys – Ančių medžioklė moterims – taip pat vyksta jau ketveri metai. Buvo organizuota ir Tarptautinė kiškių medžioklė, pristatant lietuviškos kiškių medžioklės ypatumus kaimyninių šalių medžiotojoms.

Posted by Žurnalas Medžioklė on Ceturtdiena, 2020. gada 10. decembris

Medžiotojų damų gretos auga, grupė didėja, todėl yra vis įdomesnių šviečiamųjų, kultūrinių renginių poreikis. Šis ruduo buvo jų gausus. Rugsėjo 12 d. vakarą moterys medžiotojos su savo šeimomis rinkosi Padauguvos girininkijoje pasiklausyti tauriųjų elnių tuoktuvių garsų. Renginio tikslas buvo supažindinti jaunąją kartą su rudeninio miško garsais. Elnių balsų klausė per 30 dalyvių su šeimomis, o kai kas juos ir regėjo. Dalyviai buvo padalinti į keletą grupių ir su paskirtu vedliu keliavo į numatytas vietas stebėti tuoktuvių.

Rudeniniai orai šiemet lepino šiluma, todėl ir rugsėjo 26 d. Kauno rajone įvykusi ketvirtoji Ančių medžioklė moterims buvo itin šilta ne tik oru, bet ir šypsenų gausa. Ančių medžioklės Lietuvoje tradiciškai vyksta anksti ryte, tačiau šį sykį medžiotojos išbandė vakarinę paukščių medžioklę. Didžioji dalis moterų vakarinėje ančių medžioklėje dalyvavo pirmą kartą.

Spalį grupės narės iš visos Lietuvos buvo kviečiamos prisidėti prie prof. A. Malakausko vykdomų mokslinių tyrimų Medžiotojų patirtis ir galimybės dėl šernų afrikinio kiaulių maro (AKM) kontrolės Lietuvoje. Medžiotojos sudalyvavo socialiniame tyrime, pasidalino savo patirtimi AKM kontrolės klausimais, apžiūrėjo LSMU Parazitologijos laboratoriją ir išklausė prof. Mindaugo Šarkūno paskaitą apie medžiojamuosiuose gyvūnuose paplitusius parazitus.

Grupės Moterys medžiotojos narės nuoširdžiai dėkoja klubui Žvelsa, Padauguvos girininkijos personalui, būreliui Pakuonis, LSMU profesoriams, ŽŪA Miškų fakulteto dėstytojoms bei visiems ir visoms, prisidėjusiems prie įvykusių renginių organizavimo!

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose.

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.