
Praėjusios savaitės pabaigoje, sausio 5 d., Latvijos Valstybinės policijos Latgalos regiono šiaurinės Latgalos skyriaus pareigūnai gavo informaciją apie nelegalias medžiokles Balvų savivaldybėje, Vectilžos valsčiaus miške. Nelegalios medžioklės metu trys asmenys užmušė briedžio patelę, praneša portalas „Delfi“, remdamasis Valstybine policija. Pareigūnai informavo, kad maždaug už 170 metrų nuo kelio miške buvo rasta sužalota briedžio patelė, kurią grupė asmenų nelegaliai nužudė.
Pirminiais duomenimis, 1994, 1991 ir 1967 m. gimę vyrai, iš anksto susitarę ir apsiginklavę kirviu bei peiliu, atvyko į vietą, kur jau kurį laiką buvo sužeista briedžio patelė.
Vyrai žiauriai keletą kartų trenkė briedžio patelei kirviu per galvą ir perpjovė jai gerklę. Valstybei padaryta žala įvertinta 12 580 eurų. Policijos pareigūnai sulaikė įtariamuosius ir laikinai uždarė juos į areštinę. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 112 straipsnio antrąją dalį, kuri numato atsakomybę už nelegalias medžiokles, jei jos buvo vykdomos grupės asmenų susitarimu, ypatingai saugomoje gamtos teritorijoje arba padarė didelę žalą.
Už tokį nusikaltimą numatyta bausmė – laisvės atėmimas iki dvejų metų, areštas, probacijos priežiūra, viešieji darbai arba piniginė bauda.
Žurnalo Medžioklė (Medības) redakcija pažymi, kad pagal Latvijos Medžioklės įstatymo 24 straipsnį bet kokia nelegali medžiojamų gyvūnų įgijimo forma laikoma „nelegalia medžiokle“, net jei ji nebuvo vykdoma tradicine medžioklės prasme.
„Remiantis straipsnyje pateikta informacija, galima suprasti, kad šie asmenys galėjo būti ne medžiotojai, o žmonės, kurie rado sužeistą briedžio patelę ir nusprendė ją užmušti itin brutaliais būdais. Straipsnyje nėra aišku, ar tai buvo daroma siekiant nutraukti gyvūno kančias, ar norint jį pasisavinti, tačiau tai turi išsiaiškinti atsakingos institucijos. Norime priminti, kad medžiojamasis gyvūnas Latvijoje tampa asmens nuosavybe tik tada, kai jis įgyjamas pagal įstatymo nustatytą tvarką“, – paaiškino žurnalo Medības redaktorė Linda Dombrovska.
Valstybinė policija taip pat primena, kad niekas nėra laikomas kaltu, kol jo kaltė dėl nusikaltimo nėra įrodyta pagal įstatymo nustatytą tvarką. Pareigūnai įspėja, kad įvykus eismo įvykiui, kurio metu partrenkiamas gyvūnas, būtina apie tai pranešti Valstybinei policijai telefonu 110.
Partrenkto gyvūno pasisavinti negalima.
!PRENUMERUOKITE žurnalą!

Naujausias žurnalo numeris jau čia!
