Saltinis: neringa.kasvyksta.lt
Praėjusią savaitę Neringoje pastebėti trys paprastieji meškėnai, pranešė Kuršių nerijos nacionalinis parkas.
„Rugpjūčio 28 d. 6 val. ryto, Alksnynėje, šalia remontuojamo krašto kelio Smiltynė-Nida (koordinatės: 6169495, 319320 LKS-94), pastebėti 3 paprastieji meškėnai. Du pabėgo į mišką, vienas įsiropštė į medį (nuotrauką pridedu)“, – tokio pranešimo šią savaitę sulaukė Kuršių nerijos nacionalinis parkas.
Pasidalinti informacija apie Neringoje pastebėtus paprastuosius meškėnus parkas kviečia ir visus gyventojus bei poilsiautojus.
„Taip galėtų atrodyti Jūsų pranešimas Kuršių nerijoje pastebėjus meškėnus. Prašome vietinių gyventojų ir poilsiautojų atkreipti dėmesį į laukinius gyvūnus, tačiau būti atidiems ir nesupainioti su usūriniu šunimi. Svarbu pasistengti įsitikinti ar uodega dryžuota, ar ant akių turi juodą kaukę, kaip plėšikas, o kailis pilkas.
Pastebėjus meškėną (-us) pateikti informaciją apie stebėjimo vietą, datą, laiką, kitas pastabas el. paštu: modestas.bruzas@nerija.lt, galite pridėti ir nuotraukų, vaizdo medžiagą“, – informuoja Kuršių nerijos nacionalinis parkas.
Žiūrėkite iki pabaigos! Kas yra paprastasis jenotas ir kaip jį sugauti?
Populiacija auga!
Oficialiais duomenimis, per vienerius metus paprastųjų meškėnų sumedžiojimas padidėjo dešimt kartų!
Jei 2022-2023 m. medžioklės sezono metu buvo užregistruota 11 medžioklių, tai praėjusį sezoną medžiotojai pranešė apie 120 medžioklių.
Atsižvelgiant į sąlygas, galima apytiksliai spėti, kaip iš tikrųjų padidėjo šių gyvūnų populiacija, nes didelė dalis medžiotojų nėra suinteresuoti medžioti smulkius plėšrūnus ir invazinius gyvūnus. Tai reiškia, kad esant nedideliam medžioklės spaudimui, šių plėšrūnų faktiškai yra daug daugiau, nei galima įsivaizduoti.
Paprastasis meškėnas (Procyon lotor) – plėšriųjų žinduolių (Carnivora) būrio, meškėninių (Procyonidae) šeimos žinduolis.
Aplinkos minisstria duomenys apie medžioklės sezono reuzltatus 2023-2024 m.
Paplitimas
Savaime ir plačiai paplitęs Šiaurės Amerikoje – nuo pietinės Kanados iki vidurio Panamos, išskyrus kai kuriuos Uolinių kalnų regionus. Dėl vertingo kailio buvo aklimatizuotas Kaukazo ir Vidurinės Azijos miškuose bei dalyje Europos šalių, kur nesukontroliuojami masiškai išplito kaip invazinė rūšis.
Į Lietuvą meškėnai patenka iš Lenkijos, iš kur jie savo ruožtu atkeliavo iš Vokietijos. Dalis į mūsų gamtą patekusių gyvūnų gali būti pabėgę ar sąmoningai paleisti neatsakingų šeimininkų naminiai gyvūnai, tačiau ši rūšis daugiausia plinta natūraliai. Tai prasidėjo praėjusio šimtmečio viduryje, kai šie gyvūnai į laukinę gamtą buvo įvežti iš veislynų pokario Vokietijoje. Vokietijoje jie taip pat buvo veisiami kailiams.
Apibūdinimas
Maždaug naminės katės dydžio žvėrelis, bet išvaizda labai panašus į kitą Lietuvoje paplitusią invazinę rūšį, kuri paprastiesiems meškėnams visai negimininga – į mangutą. Tai stambiausia rūšis meškėninių (Procyonidae) šeimoje. Paprastojo meškėno kūno ilgis 45–60 cm, uodegos ilgis 20–25 cm, svoris 5–9 kg.
Meškėnas apsukrumu pranoksta lapę
Pranešta, kad Neringoje jie net eina į namus ir terorizuoja vietos gyventojus. Neseniai feisbuke sukosi vaizdo įrašas, kuriame du meškėnai terasoje peržiūri kibirus su obuoliais, vienas net užsilipęs ant magnetolos ir filmuojant sugebėjęs nuvirsti su visu aparatu. Skaitykite toliau
Patogu ir greita! Prenumeruokite arba pirkite žurnalą internetu!