Patirtis

Kokius gyvūnus leidžiama medžioti liepos mėnesį?0

Nuotrauka: Pixabay.com

Liepa – tai vasaros brandos metas, kai gamta pilna gyvybės, tačiau ir medžiotojų kalendoriuje netrūksta veiklos. Šį mėnesį medžioklė leidžiama kelioms svarbioms rūšims, tarp jų – ir invazinėms, kurių populiacijas būtina kontroliuoti. Žemiau pateikiame sąrašą gyvūnų, kuriuos galima teisėtai medžioti liepos mėnesį, su trumpais praktiniais aprašymais kiekvienai rūšiai.

Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklies

Stirnos – patinai (stirninai)
Gegužės 1 d. – spalio 31 d.
Liepa – pats stirninų medžioklės sezono įkarštis. Tai metas, kai prasideda jų rujos laikotarpis, todėl gyvūnai tampa aktyvesni ir lengviau pastebimi. Patyrę medžiotojai dažnai naudoja vilioklius – „bliaukles“ – kad pritrauktų patinus, ieškančius patelių. Tinkamas metas selekcinei atrankai: būtina atpažinti ir sumedžioti netipinius, silpnus ar vyresnius patinus, taip prisidedant prie sveikos populiacijos palaikymo.

Šernai
Medžioklė leidžiama visus metus
Svarbus medžiojamasis gyvūnas, kurio populiacijos kontrolė yra būtina dėl afrikinio kiaulių maro rizikos. Vasarą šernai dažnai lankosi javų laukuose, todėl ūkininkai jų medžioklę laiko būtina apsaugos priemone.

Vilkai ir paprastieji šakalai
Neleidžiama liepos mėnesį – medžioklės sezonas prasideda spalio 15 d.

Miškinės ir akmeninės kiaunės, juodieji šeškai
Liepos 1 d. – kovo 31 d.
Gudrūs ir slapukai plėšrūnai, kurie daro žalą smulkiems paukščiams, jų lizdams ir kiaušiniams. Šių žvėrelių medžioklė vasarą gali būti naudinga siekiant apsaugoti nykstančias rūšis.

Barsukai
Neleidžiama liepos mėnesį – sezonas prasideda spalio 1 d.

Pilkieji kiškiai
Neleidžiama liepos mėnesį – sezonas prasideda lapkričio 3 d.

Bebrai
Rugpjūčio 1 d. – balandžio 15 d. – liepa yra nesezonas.

Kovai, pilkosios varnos
Liepos 1 d. – vasario 28 d.
Šie protingi, bet agresyvūs paukščiai gali daryti žalą lizduojantiems paukščiams ir žemės ūkiui. Jų populiacijų reguliavimas yra svarbus ekosistemos balansui.

Lapės, mangutai, paprastieji meškėnai, kanadinės audinės, nutrijos, ondatros, dėmėtieji elniai, Dovydo elniai
Medžioklė leidžiama visus metus
Šios rūšys dažnai priskiriamos invazinėms arba perteklinėms. Lapės – dažnas paukščių lizdų plėšrūnas, mangutai ir meškėnai – naktiniai padarai, darantys žalą biologinei įvairovei. Audinės ir nutrijos kelia grėsmę vandens paukščių lizdavietėms. Medžiotojo vaidmuo – svarbus siekiant suvaldyti jų plitimą.

Susiję straipsniai

Išvada
Liepos mėnuo – tai metas, kai galima pradėti kontroliuoti smulkiųjų plėšrūnų populiacijas, ypač kiaunių, šeškų, varnų ir invazinių rūšių. Taip pat tęsiama šernų medžioklė – ne tik dėl žalos žemės ūkiui, bet ir kaip būtina priemonė kovojant su AKM. Nors didžioji dalis stambiųjų žvėrių šiuo metu saugomi, liepa yra puiki proga ruoštis artėjančiam sezonui ir prisiminti medžioklės etikos taisykles.

Nukirsti medį, įsibrauti į medžioklės bokšeli kai sumedžoti stirniną. Medžiotojos dienoraštis #22

!PRENUMERUOKITE žurnalą!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.