
Šaltinis: African Wildlife Foundation
Kenijos juodųjų raganosių populiacija viršijo 1000 individų – tai įkvepiantis išsaugojimo etapas, kuris reiškia 150 proc. padidėjimą, palyginti su 1980 m., ir pabrėžia vietos bendruomenių, vyriausybinių agentūrų – Kenijos laukinės gamtos tarnybos KWS ir gamtosaugos organizacijų, tokių kaip Afrikos laukinės gamtos fondas (AWF), bendradarbiavimo galią.
Pasak AWF daktaro Filipo Muruthi (Philip Muruthi), ši sėkmė neatsitiktinė – tai nuoseklių apsaugos strategijų, aktyvaus bendruomenių dalyvavimo ir tikslingų mokslu pagrįstų intervencijų, padedančių suderinti žmonių poreikius ir laukinės gamtos išsaugojimą, rezultatas.
Ir juodiesiems, ir baltiesiems raganosiams vis dar gresia kritinė grėsmė, tačiau Kenijos pasiekimai rodo, kad dedamos pastangos gali pakeisti net ir didžiausią nykimą. Švęsdami šią pergalę dėl raganosių, primename, kad nuolatinis įsipareigojimas, inovacijos ir partnerystė gali sukurti ilgalaikę naudą visoms rūšims ir jų gyvenamoms ekosistemoms.
Kenijos pastangos išsaugoti raganosius duoda vaisių
Afrikos raganosių populiacija nuo 1970-ųjų smarkiai sumažėjo dėl brakonieriavimo ir buveinių nykimo. Tačiau Kenija pasiekė reikšmingų laimėjimų – šalyje šiuo metu gyvena 1 977 raganosiai: 1 004 rytiniai juodieji raganosiai, 971 pietiniai baltieji raganosiai ir 2 šiauriniai baltieji raganosiai, kurie laikomi išnykimo riboje.
Kenija jau viršijo savo tikslą – 1 000 juodųjų raganosių. Tai reikšmingas augimas nuo maždaug 400 individų 1980-aisiais. Pastaruoju metu šalis perkėlė 21 juodąjį raganosį į Loisabos draustinį, nes kitose saugomose teritorijose trūksta vietos.
Raganosių išsaugojimo ekspertas daktaras Philipas Muruthi pažymi, kad didžiausios raganosių populiacijos dabar telkiasi Pietų Afrikoje, bet vis dar išlieka didžiulė brakonieriavimo grėsmė. Dvi paskutinės šiaurinės baltųjų raganosių patelės gyvena Kenijoje, tačiau mokslininkai deda pastangas jų išsaugojimui, bandydami atkurti rūšį dirbtinio apvaisinimo metodais.
Afrikos gamtos fondo (AWF) remia raganosių apsaugos projektus, padeda kurti veiksmų planus ir rengia kovos su brakonieriavimu strategijas. Ateityje būtinas dar didesnis bendradarbiavimas tarp valstybių, vietos bendruomenių įtraukimas ir inovatyvus finansavimas, siekiant užtikrinti raganosių ateitį Afrikoje.
Sužinokite daugiau apie Kenijos sėkmę kovojant su raganosiais ir perskaitykite daktaro Muruthi straipsnį čia
Naujausias žurnalo numeris jau čia!

!PRENUMERUOKITE žurnalą!
