Patirtis

VIDEO! Knygos „Žiūrėk, judėk, šauk“ autorius atskleidžia paslaptis0

Žiūrėkite interviu su autoriumi. Ši knyga išties unikali keliais aspektais. Virgilijus Grybė – vienas geriausių Europos sportingo šaulių, sukaupęs didžiulę šaudymo varžybų ir treniruočių patirtį, treneris ir Šaudymo centro įkūrėjas, tarptautinių varžybų organizatorius, kuris savo patirtimi dalijasi šioje knygoje. Sužinokite, kodėl šią knygą privalo turėti kiekvienas sportinio šaudymo entuziastas ir medžiotojas – tiek pradedantysis, tiek jau praktikuojantis.

Žiūrėk, judėk, šauk. Knyga pradedantiesiems medžiotojams

Naujai išleista knyga Žiūrėk, judėk, šauk – Virgilijaus Grybės žinių ir patirties rinkinys, pritaikytas šauliams, medžiotojams ir šaudymo sporto entuziastams, kurie nori išmokti teisingai ir taikliai šaudyti į skriejančius taikinius, tinkamai elgtis su ginklu treniruotėse, varžybose ir medžioklėje.

V. Grybės sukurtas vadovas yra pirmoji po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo išleista lietuviška knyga apie šaudymą į skriejančius taikinius. Anksčiau apie tai buvo rašyta tik skirtinguose straipsniuose.

„Nuo pirmojo mano šūvio praėjo daugybė metų. Mano kelyje – ir reikšmingos pergalės, ir skaudūs pralaimėjimai, ir ilgos treniruotės, ir alinančios varžybos. Eidamas šiuo keliu sutikau kantrių mokytojų, palaikančių bendraminčių. Mokiausi, klydau, ieškojau žinių , kaupiau patirtį, kuria ir noriu pasidalinti šioje knygoje“, – sakė V. Grybė.

Pasak autoriaus, kiekviena detalė šaudyme yra svarbi: kaip stovėti, kaip ir kur žiūrėti, kaip laikyti ginklą ir pridėti prie peties, kaip mokytis nesitaikyti ir tiksliai pataikyti į skriejantį taikinį.

Treniruodamas pradedančiuosius ir patyrusius šaulius, jis sako supratęs, kad daugelis jų daro tas pačias klaidas. Šaudymo sporte yra keletas svarbiausių taisyklių ir įgūdžių, kiekvienas šaulys turi juos įsiminti, jų laikytis ir juos lavinti. Todėl svarbu nuosekliai treniruotis.

Kai kurie medžiotojai laikosi nuomonės, kad šaudymas į molines lėkštutes šaudykloje nėra tas pats, kas paukščių medžioklė, tačiau esminio skirtumo, kaip teigia V. Grybė, čia nėra. Lėkštelės ir paukščio skrydis iš esmės nesiskiria, skiriasi tik objekto dydis ir tai, kaip jį suvokia žmogaus protas. Jei didelė žąsis atrodo lėtesnė, nei yra iš tikrųjų, tai už ją mažesnis laukys atrodo daug greitesnis.

„Subjektyvus suvokimas ir treniruočių stoka trukdo sėkmingai medžioti ar siekti gerų rezultatų šaudymo varžybose, – įsitikinęs patyręs šaulys. – Aš nuolat treniruojuosi, taigi ir mano rezultatai paukščių medžioklėje, o ir laimikių skaičius dažniausiai skiriasi nuo kitų medžiotojų. Visada sakau, kad treniruotis reikia ne medžioklėje, o šaudykloje“, – sakė V. Grybė.

„Šią knygą rašiau ne tik būsimiems čempionams. Šaudymas į skriejančius taikinius yra nepaprastai įdomus sportas, adrenalino prisodrintas laisvalaikis, padedantis ugdyti tvirtą charakterį, stiprinti savikontrolę, koncentraciją, pasitikėjimą savimi“, – knygos autorius tikisi, kad knyga įkvėps ne tik paimti į rankas šautuvą, bet ir siekti paties geriausio asmeninio rezultato.

Naujausias žurnalo numeris jau čia!

Susiję straipsniai

!PRENUMERUOKITE žurnalą!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.