
Baisus įvykis Vilniuje, kurį nufilmavo liudininkai, tiriamas gana paviršutiniškai. Jau pranešėme, kad kovo mėnesį socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip šuo drasko ant ledo gulintį bejėgį stirną.
Liudininkai, kurie tą dieną bandė padėti laukiniam gyvūnui, pasidalijo savo patirtimi apie tarnybų reakciją ir pagalbą, suteiktą stirnai. Jie nurodė, kad įvykis buvo pastebėtas apie dešimtą valandą ryto, tačiau iš Vilniaus tarnybų ir institucijų pagalbos sulaukti nepavyko. Gyvūnui padėti atvyko laukinių gyvūnų gelbėjimo centro specialistai iš Kauno, kuriems kelionė truko apie pusantros valandos. Per visą šį laiką stirna su suplėšyta užpakaline kūno dalimi kraujavo ant ledo.
Nustatyta, kam priklauso šuo, kuris Vilniuje ant tvenkinio ledo gyvą draskė stirną
Susisiekus su Aplinkos apsaugos departamentu, žurnalas gavo tokį atsakymą:
Kovo 5 d. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai apie 11.30 val. gavo pranešimą apie šį atvejį. Nuvyko į nurodytą vietą, taip pat reagavo ir Laukinių gyvūnų globos centro (LGGC) specialistai. Kadangi stirna buvo stipriai sužeista, LGGC specialistai ją užmigdė. Per patikrinimą šuns šeimininko ir šuns vietoje pareigūnai nerado.
Kadangi įvykis vyko ne medžioklės plotuose, o Vilniaus mieste, todėl pagal kompetenciją tyrimą atliks atsakinga institucija.
Aplinkos apsaugos departamentas visą surinktą informaciją už naminio gyvūno nepriežiūrą perdavė miesto savivaldybei, Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, Policijos pareigūnams. Taip pat atsakinga institucija taikys administracinę atsakomybę.
Aplinkos apsaugos departamentas šuns šeimininkui teiks žalą, padarytą laukinės gyvūnijos ištekliams už sudraskytą stirnos patiną – 2433 eurus.
Aplinkos apsaugos departamentas vykdo tik laukinių gyvūnų apsaugos kontrolę, nekontroliuoja benamių ar neprižiūrimų gyvūnų.
Tuo pat metu Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba teigia, kad neturi informacijos apie šį įvykį:
Kol kas informacijos apie atvejį negavome, jei ją gavo kuri nors iš paminėtų institucijų: savivaldybė, policija – tai šios institucijos taip pat gali inicijuoti tyrimą bei priimti sprendimus. Jei ji pasieks ir VMVT, inicijuosime tyrimą.
AAD pažymi, kad departamentas atlieka tyrimus tais atvejais, kai incidentai įvyksta medžioklės plotų teritorijoje. Šiuo atveju bus taikoma atsakomybė pagal atsakingos institucijos atliekamą tyrimą.
Tačiau jei toks atvejis atsitiktų miške esančioje medžioklės plotų teritorijoje, būtų taikomi teisės aktų reikalavimai pagal Lankymosi miške taisykles. Šiose taisyklėse numatyta, kad šuo privalo būti vedamas už pavadėlio, o antsnukis būtinas tada, kai augintinis yra be pavadėlio. Už palaidus šunis šeimininkui taikoma administracinė atsakomybė. Pagal šį teisės aktą būtų taikoma administracinė atsakomybė siekianti iki 50 eurų.
Naujausias žurnalo numeris jau čia!

!PRENUMERUOKITE žurnalą!
