
Nuotraukos ir informacijos šaltinis čia
Užkarpatėje, netoli Berehovo, vynuogynuose Malos Horos vietovėje buvo įrengtos foto- ir vaizdo gaudyklės, kurios užfiksavo įvairių laukinių gyvūnų lankymąsi. Apie tai savo „Facebook“ paskyroje pranešė „Chateau Chizay“ – „Šato Čizaj“ vyninė.
Pasak vyninės, kamerose matyti stirnų (europinių stirnų) grupė, dažniausiai besilankanti terasose, kur auga „Muškotaj“ vynuogių veislė. Ši vynuogynų dalis vilioja gyvūnus dėl saulėtos vietos, apsaugos nuo vėjo ir žalios žolės, kuri čia auga ištisus metus.
Tarp kitų vynuogynų gyventojų taip pat pastebėti šernai, kurių takas eina šalia vynuogių sodinukų, netoli ąžuolų. Be to, fotogaudyklės užfiksavo lapę ir barsuką, kuris, darbuotojų teigimu, judėjo „Merlot“ vynuogių sodinimo kryptimi.
„Mes propaguojame atsakingą požiūrį į aplinką – tiek gyvenime, tiek gamyboje. Visų pirma esame žmonės, kurie gerbia ir myli gamtą“, – skelbiama vyninės pranešime.
Taip pat skaitykite: Kritinė 13–14 % žemdirbių riba paskatino medžiotojų-rankiotojų išnykimą
Vynuogynų teritorijoje, be minėtų gyvūnų, taip pat pastebėti įvairūs paukščiai, kiškiai ir ežiai. Ūkis pabrėžia, kad nė vienas gyvūnas nebuvo sužeistas ar išgąsdintas per jų užfiksavimą kameromis.
Vyninė pabrėžia, kad tokia gamtos darna prisideda prie unikalios terroir – vietovės ypatybių, darančių įtaką šioje vietoje gaminamo vyno savybėms – formavimosi.
Neįprasti trofėjai formuojasi dėl laidų
Įdomu ir tai, kad vynuogynai tam tikru mastu susiję su normalios trofėjos formavimusi stirninams. Internete gana dažnai pasirodo nuotraukų su neįprastos formos ir labai didelėmis stirninų trofėjomis – šakotais ir kreivais ragais, kurie buvo sumedžioti Italijoje, Ispanijoje ar Prancūzijoje. Kalbantis su trofėjų ekspertais ir patyrusiais trofėjų medžiotojais paaiškėjo, kad viena iš priežasčių yra būtent stirnų lankymasis vynuogynuose. Jie aptveriami tvoromis – stulpeliais su įtemptais vieliniais laidais. Bėgdami nuo žmonių arba plėšrūnų pavasarį, kai stirninams auga ragai, gyvūnai juos susižaloja. Kadangi ragai dar tebeauga, jie toliau formuojasi, tačiau nebeįgauna klasikinės formos – išauga papildomos šakos, gumbai, kartais susiformuoja net krūmo pavidalo trofėja.
Iš Ukrainos pranešimų apie tokio tipo trofėjas kol kas nebuvo, tačiau greičiausiai tai susiję su informacijos sklaidos trūkumu, nes ir Ukrainoje yra daug vynuogynų, kuriuose stirnos galėtų patirti tokius pačius ragų sužalojimus.
Perukinis stirninas. Kodėl šūvis yra tarsi išganymas nuo kančių?
Naujausias žurnalo numeris jau čia!

!PRENUMERUOKITE žurnalą!
