
Kalbant apie gamtos apsaugos priemonių finansavimą, dažniau įprasta girdėti apie pajamas, gautas pardavus medžioklės leidimus užsienio medžiotojams. Daug rečiau minimos pajamos iš šaunamųjų ginklų ir šaudmenų apyvartos.
Nacionalinis šaudymo sporto fondas (NSSF) nuo 1937 m. į Laukinių rūšių atkūrimo fondą investavo beveik 16 mlrd. eurų, kurie buvo gauti iš akcizo mokesčių. Atsižvelgiant į laikui bėgant augančią infliaciją, tai daugiau nei 25 mlrd. eurų. Šį mokestį už savo gaminius moka šaunamųjų ginklų ir šaudmenų bei šaudymo iš lanko įrangos gamintojai.
Nustatytas 11 proc. akcizas nuo ilgavamzdžių ginklų ir šaudmenų didmeninės kainos ir 10 proc. – nuo trumpavamzdžių ginklų didmeninės kainos. Skaičiuojama, kad per pastaruosius trejus metus šaunamųjų ginklų ir šaudmenų pramonė gamtos apsaugos priemonėms kasmet skyrė daugiau nei 930 mln. eurų.
Ataskaita Šaudymo vertė 2024. Medžioklės teikiama ekonominė, aplinkosaugos ir socialinė nauda
Didžiojoje Britanijoje medžiotojai šiuo metu patiria didelį prieš medžioklę nusiteikusių asmenų spaudimą tiek, kad savo rinkimų kampanijose tiek konservatorių, tiek leiboristų partijos pasižadėjo uždrausti medžioklės trofėjų importą, nepaisant aktyvaus Didžiosios Britanijos medžiotojams atstovaujančių organizacijų teisinio darbo.
Ministras pirmininkas Rishis Sunakas paskelbė, kad kiti visuotiniai rinkimai vyks 2024 m. liepos 4 d., todėl Britanijos šaudymo ir gamtos apsaugos asociacija (BASC), vykdydama rinkimų kampaniją, paskelbė ataskaitą apie medžioklės vertę 2024 m. Joje nurodoma medžioklės Jungtinės Karalystės ekonomikai, aplinkai ir socialiniams sektoriams teikiama nauda. Skatykite toliau
!PRENUMERUOKITE žurnalą Medžioklė 2025 metams!
