Medžioklės reikmenys

Geriausia apsauga nuo lokio – pipirų purškalas!0

Pavasaris ir lokiai jau paliko savo žiemos guolius. Prieš dvejus metus patyrėme pirmąjį oficialų meškos išpuolį prieš miško darbininką, bet ką tik gavome žinių iš Slovakijos, kur per savaitę du lokiai užpuolė žmones. Vienu atveju jauna meška, kurią motina išvijo ieškoti naujų teritorijų, nuklydo į gyvenamąjį rajoną ir sužalojo apie penkis žmones. Kitas lokys saugomose gamtos teritorijose užpuolė ir moterį, kuri bėgdama nukrito nuo skardžio ir mirė.

Statistika rodo, kad meškų atakų grėsmė didesnė tose šalyse, kuriose nevykdoma medžioklė ar populiacijos kontrolė.
Visai neseniai Latvijos mokslininkai informavo, kad pernai Latvijoje buvo identifikuoti 129 lokiai, kurie čia ne tik gyvena, bet ir peri, tad rizika susidurti su šiuo stambiu plėšrūnu didėja. Vienas iš efektyviausių būdų apsisaugoti nuo galimo lokio užpuolimo – naudoti pipirų purškiklį, kuris yra veiksmingas visame pasaulyje pripažintas lokių atgrasymo priemonė. Jei daug laiko praleidžiate po atviru dangumi regione, kur buvo pastebėti lokių buvimo požymiai, geriau ant diržo laikykite specialų pipirinį purškiklį, skirtą lokiams atbaidyti!

Įrodyta, kad pipirų purškalas yra labai veiksmingas, kai naudojamas teisingai. 2008 m. atliktas lokių atakų Aliaskoje (JAV) 1985–2006 m. tyrimas parodė, kad pipirų purškalas sustabdė nepageidaujamą lokių elgesį 92 % atvejų. Negana to, 96% atvejų, kai žmonės artimai kontaktavo su lokiu, sužalojimų nebuvo.

Pipirinio purškalo efektyvumas priklauso nuo situacijos ir išpuolio aplinkybių, tačiau vienas iš pagrindinių akcentų yra tai, kad pipirinis purškalas lokį ne užmuša, o atbaido, taip pagerindamas visuomenės saugumą. Žinoma, nė vienas repelentas nėra 100% efektyvus, tačiau tai vienas efektyviausių būdų apsisaugoti.

Kai kurie faktai:
– 92% atvejų pipirų purškalas yra veiksmingas nuo rudųjų lokių, 90% – juodųjų lokių ir 100% – baltųjų lokių.
– 98% atvejų, kai meškos atakos atveju buvo naudojamas pipirinis purškalas, žmonėms pavyko išvengti sužalojimų
– 7% atvejų vėjo kryptis, deja, paveikė pipirinių dujų efektyvumą
– 14% atvejų, kai buvo naudojamas pipirinis purškalas, jį vartojęs žmogus taip pat buvo nesunkiai sužalotas
– Pipirų purškalo negalima laikyti maišelyje, jis turi būti po ranka, nes lokio ataka gali įvykti labai greitai ir netikėtai

Prekę galima įsigyti internetinėje parduotuvėje outdoorexperts.lv

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv