Medžioklės reikmenys

Geriausia apsauga nuo lokio – pipirų purškalas!0

Pavasaris, lokiai jau paliko savo žiemos guolius. Prieš dvejus metus Latvijoje pirmąkart meška užpuolė miško darbininką, o ką tik gauta žinia iš Slovakijos, kur per savaitę įvyko jau du lokių užpuolimai. Vienu atveju jaunas lokys, motinos išvarytas ieškoti naujų teritorijų, nuklydo į gyvenvietę ir sužalojo kokius penkis žmones. Dar kitas lokys saugomose gamtos teritorijose užpuolė ir sudraskė moterį. Statistika rodo, kad didesnė lokių užpuolimų grėsmė kyla tose šalyse, kuriose nevykdoma jų medžioklė arba populiacijos kontrolė.

Visai neseniai Latvijos mokslininkai informavo, kad pernai Latvijoje buvo identifikuoti 129 lokiai, kurie čia ne tik gyvena, bet ir dauginasi, tad rizika susidurti su šiuo stambiuoju plėšrūnu vis didėja. Estijoje, kur meškų medžioklė leidžiama, suskaičiuota daugiau nei 1000 lokių. O kalbant apie Lietuvą, skaičiuojama, kad dažniausiai mūsų lokiai atkeliauja iš Latvijos ir Baltarusijos. Tačiau net ir Latvijoje dar visai neseniai manyta, kad lokiai šalyje nesidaugina, tik užklysta. Dabar jau įrodyta, kad tai netiesa – Latvijoje lokiai įsikūrė gyventi!

Vienas efektyviausių būdų apsisaugoti nuo galimo lokio užpuolimo – panaudoti pipirines dujas, visame pasaulyje pripažintas kaip efektyvi lokių atbaidymo priemonė. Jei daug laiko praleidžiate gamtoje, kur buvo pastebėta lokių buvimo požymių, geriau prie diržo turėti specialų lokiams atbaidyti skirtą pipirinių dujų balionėlį!

Įrodyta, kad pipirinės dujos itin veiksmingos, jei naudojamos teisingai. 2008 m. atliktas lokių užpuolimų Aliaskoje (JAV) 1985–2006 m. tyrimas parodė, kad pipirinės dujos 92 proc. atvejų sustabdė nepageidaujamą lokių elgesį. Negana to, apie 96 proc. tokių atvejų, kai žmonės artimai kontaktavo su lokiu, apsieita be sužalojimų.

Pipirinių dujų efektyvumas priklauso nuo situacijos ir užpuolimo aplinkybių, tačiau vienas pagrindinių akcentų yra tai, kad pipirinės dujos lokį ne užmuša, o atbaido, tokiu būdu gerėja visuomenės saugumas. Žinoma, nė viena atbaidymo priemonė nėra 100 proc. efektyvi, bet tai kol kas vienas efektyviausių būdų.

Keletas faktų:
– Pipirinės dujos buvo veiksmingos 92 proc. rudųjų lokių, 90 proc. – juodųjų lokių ir 100 proc. – baltųjų lokių užpuolimo atvejų
– 98 proc. atvejų, kai lokiui užpuolus buvo panaudotos pipirinės dujos, žmonėms pavyko išvengti sužalojimų
– 7 proc. atvejų vėjo kryptis nesėkmingai paveikė pipirinių dujų efektyvumą
– 14 proc. atvejų, kai buvo panaudotos pipirinės dujos, šiek tiek nukentėjo ir jas panaudojęs žmogus
– Pipirinių dujų balionėlio negalima laikyti rankinėje, jis turi būti po ranka, nes lokys gali užpulti greitai ir netikėtai

Prekę galima įsigyti internetinėje parduotuvėje outdoorexperts.lv

Susiję straipsniai

150 ml pakuotė, aerozolio veikimo atstumas – iki 5 m, kaina – 26,90 Eur
300 ml pakuotė, aerozolio veikimo atstumas – iki 10 m, kaina – 54 Eur
Aerozolis taip pat turi specialų apsauginį dangtelį, kad medžiaga neištekėtų iš balionėlio. Patogi apsauginė priemonė miško aplinkoje, kur daug įvairių gyvūnų.

Video! Elnių limito panaikinimas ir plėšrūnų medžioklės apribojimai

Patogu ir greita! Prenumeruokite arba pirkite žurnalą internetu!

LA.lv