Medžioklės reikmenys

FOTO+VIDEO. Rössler Signature – pirmasis ginklas su rankinio užtaisymo sistema0

Šių metų parodoje Jagd&Hund buvo daug įdomių naujienų, įskaitant naujausią Rössler karabiną Signature (iš anglų k. parašas). Stende buvo galima sutikti patį Rössler RÖWA Austria generalinį direktorių Walterį Rösslerį, kuris maloniai supažindino su naujausia gamyklos naujove – rankinio užtaisymo sistema.

Itin patvarūs keičiami vamzdžiai

Signature gamintojas sukūrė ginklą, kurį galima naudoti su keliais skirtingais vamzdžiais. Atlikus kelis paprastus judesius vamzdį galima pakeisti prisitaikant prie medžioklės sąlygų ir ketinimų: pradedant nuo tolimojo šaudymo ir baigiant medžiokle su varovais.

Vamzdžiai plieniniai, jų paviršius apdirbtas keraminėmis dalelėmis, o juodinta plazmine technologija. Tai Rösslerių šeimos įmonės sukurta RÖWAXX technologija, dėl kurios ginklo vamzdis ir korpusas įgauna prabangią aksominę išvaizdą ir tampa ypač atsparus rūdims ir įbrėžimams.

Visų vamzdžių skersmuo vienodas – 17 mm, ir jie visi turi M15x1 sriegius duslintuvui arba atatrankos kompensatoriui. Naujieji Signature karabinai neturi atviro taikiklio.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Kitos funkcijos

Rössler Signature turi ir kitų įdomių ir naudingų detalių bei funkcijų.
Vamzdyje yra optikai tvirtinti skirtos skylės (6–48 UNS), tačiau jos pravers tik tuo atveju, jei naujasis Parašo savininkas dėl kokių nors priežasčių nenorės naudoti standartinio plieninio Picatinny bėgelio, kurį turi visi šios serijos karabinai.

Šešių dantų spyna su 60° posūkio kampu jau įrodė savo patikimumą. Tie, kurie naudojasi Rössler Titan 6, yra susipažinę su šia sistema, tačiau iki šiol niekas neišbandė naujosios rankinės ginklo užtaisymo sistemos patogumų ir privalumų.

Rankinio užtaisymo sistema – Rössler atpažįstamumo ženklas
Tai viena įdomiausių parodoje matytų naujovių. Apie tai žurnalui Medžioklė pasakojo pats W. Rössleris: „Jau keletą metų mūsų klientai ir partneriai svarstė, kad būtų gerai Titan 6 karabinui įtaisyti rankinio užtaisymo svirtį. Dvejus metus su jaunesniuoju broliu Philippu kūrėme šią sistemą ir pagaliau galime pasiūlyti pirkėjams naująjį Signature.“

Rankinio užtaisymo svirtis

Rössler Signature užtaisymo svirtis yra užrakto gale ir turi tik tris padėtis.Pagrindinėje padėtyje svirtis yra šiek tiek kairiau, svirties spyruoklė atpalaiduota, o lizdas užrakintas. Ginklui užtaisyti svirtį reikia nuspausti iki galo dešinėn.

Jei neiššaunama, ginklą galima išjungti mažu mygtuku po svirtimi. Ginklui užtaisyti ir išjungti užtraukimo svirtį reikia nuspausti iki galo kairėn, lengvai paspaudžiant blokavimo mygtuką, taip išjungiamas lizdo jungiklis. Šiek tiek pasipraktikavus šiuos veiksmus galima atlikti greitai ir tyliai.

Rössler Signature

Rössler Signature karabino nuleistukas yra gana jautrus ir iš pradžių nustatytas 850 g spūdžiui. Mechanizmas veikia greitai, o šūvis išraiškingas.

Visi naujojo Rössler Signature variantai, kalibrai ir kainos

Šiuo metu gamintojas siūlo keturis modelius:
Signature All-Round (2200 eurų, polimerinė buožė)
Signature Luxury (2495 eurai, alyvuota riešutmedžio buožė)
Signature Luxury Lochschaft (2695 eurai, alyvuota riešutmedžio buožė)
Signature Hunter (2895 eurai, laminuota medinė buožė su reguliuojama pažande)

.308 Win ir 8×57 kalibro ginklų vamzdžių ilgis yra 51 cm, o .30-06 Springfield – 56 cm. Gamintojas žada, kad All-Round modelis turės ir Driven Hunt medžioklės su varovais versiją. Šio karabino vamzdis bus tik 47 cm ilgio. Nors mūsų medžiotojai nėra pripratę prie tokios specifikacijos, bet trumpas vamzdis medžioklėje su varovais tikrai patogesnis nei standartinė ilga ranka, kurią turi dauguma mūsų medžiotojų. Signature Driven Hunt ginklo vamzdžio gale bus M15x1 sriegis ir nėra numatytas atviras taikiklis.

Rössler Signature All-Round polimerinė buožė padengta gumine danga su langeliais priekyje, kad būtų geresnis sukibimas. Ant medinių buožių rankenos ir lovelio yra klasikinis tinklelio formos raižinys. Visų modelių Signature ginklai turi buožės amortizatorius.

56 cm ilgio keičiami vamzdžiai yra .223 Remington, 6.5 mm Creedmoor, 6.5×55 SE, 7×64, 9.3×62 kalibrui, o 61 cm vamzdžius galima įsigyti dviem magnumo kalibrams: .300 Win Mag ir .270 Winchester Short Magnum. Kaip minėta, galite turėti vieną Signature su keliais vamzdžiais, nes jų keitimo sistema yra tokia paprasta, kad verta apsvarstyti, ar bereikia kitų ginklų…

Signature turi šovinių dėtuvę, skirtą standartiniams kalibrams, įskaitant .223 Remington, ir dviejų šovinių dėtuves magnumams. Galima įsigyti didesnes dėtuves penkiems šoviniams.

Komplekte – futliaras

Standartiniame komplekte esantis RÖWA ginklų futliaras pagamintas iš smūgiams atsparaus polipropileno. Putplasčio įdėklas tiksliai pritaikytas prie ginklo matmenų ir optimaliai apsaugo ginklą. Keturi stumdomi skląsčiai ir kombinuotas užraktas patikimai užrakina ginklo dėžę.

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv