Gamtos apsaugos organizacija „MTÜ Eesti Suurkiskjad“ pateikė ieškinį dėl vilkų medžioklės Estijoje. Tai ta pati organizacija, kuri anksčiau bandė uždrausti meškų medžioklę šioje šalyje ir pralaimėjo teisme.
Talino administracinis teismas taikė laikinąsias apsaugos priemones dėl 2024 11 01 Aplinkos apsaugos valdybos įsakymo Nr. 1-3/24/609 ir iki gruodžio 4 d. laikinai sustabdė vilkų medžioklės sezoną. Šiuo laikotarpiu vilkų medžioti negalima.
Aplinkos apsaugos agentūros Gyvosios gamtos departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Leelo Kukk sakė, kad laikinoji teisinė apsauga buvo laikinai taikoma iki gruodžio 4 d., o per šį laikotarpį teismas lauks šalių argumentų ir spręs, ar pratęsti laikinąją teisinę apsaugą iki vilkų medžioklės sezono pabaigos vasario 28 d.
„Tačiau Aplinkos apsaugos agentūra mano, kad ši vilkų medžioklė yra pagrįsta. Stambiųjų plėšrūnų apsaugos ir valdymo plane numatyta išlaikyti vilkų skaičių tarp 20 ir 30 gaujų. Remiantis nacionalinės stebėsenos duomenimis, galima teigti, kad šis skaičius viršytas“, – pridūrė Kukk.
Ilgalaikė tendencija rodo, kad didesnis vilkų skaičius padaro daugiau žalos. „Pavyzdžiui, Aplinkos agentūros duomenimis, pernai, 2023 m., vilkai papjovė 1 411 avių – tai didžiausias kada nors papjautų avių skaičius. Reguliuojama medžioklė užtikrino, kad vilkų skaičius nesumažėjo žemiau plane numatyto lygio. Uždraudus medžioklę, gali atsirasti savigrauža prieš vilkus, o tai gali neigiamai paveikti jų populiaciją“, – aiškino Kukk.
Vilkams Estijoje sekasi labai gerai, o jų skaičius, palyginti su ankstesniais trejais metais, padidėjo. Tai, kad mūsų didiesiems plėšrūnams gerai sekasi miškuose, rodo, kad gamtosaugos ir medžioklės valdymo srityje buvo priimti teisingi sprendimai ir kad mūsų ekosistemos yra tvarios būklės.
Per devynerius metus vilkų skaičius Estijoje padidėjo nuo 19 iki 39 vadų. Rekomenduojamas skaičius yra 25-30. Lygiagrečiai padaugėjo išpuolių, nepaisant to, kaip gerai savininkai saugo savo gyvulius.