Medžioklės reikmenys

EasyHit – šaudymo malonumui0

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Šaudymo ir pataikymo menas nėra lengviausias pasaulyje, todėl rinkoje yra įvairių pagalbinių priemonių, kad šaudyti būtų lengviau, o rezultatas – geresnis. Šį kartą į mūsų dėmesio akiratį pateko EasyHit optinio pluošto taikikliai. Iš karto noriu nurodyti, kad reguliarių treniruočių šaudykloje negali pakeisti joks įrenginys – jeigu nemoki šaudyti, taikiklis ir ginklas nekalti!

Taikiklius išmėginome šaudykloje, kur medžiotojai ir šauliai sportininkai galėjo juos išbandyti ir išsakyti savo nuomonę. Gavome dviejų tipų taikiklius. Pirmasis yra tarsi padidintas ryškus kryptukas, klijuojamas vamzdžio gale arba ant lygiavamzdžio per visą bėgelį, o antrasis – puikus išradimas kolimatorių gerbėjams, veikiantis kaip klasikinis raudonasis taškas, tačiau be baterijų ir jo nereikia krauti.

Vietoj kryptuko

Taikiklius dėjome ir ant vertikaliai dvejinto, ir ant pusiau automatinio lygiavamzdžio, taip pat ant dvivamzdžio. Naudoti taikiklį itin patogu – uždėti jį galima net gamtoje be specialios įrangos. Paimamas pakuotėje esantis spirituotas skudurėlis ir vamzdis nuvalomas toje vietoje, kur bus klijuojamas taikiklis, kad klijai geriau laikytųsi. Paskui nuo taikiklio nuplėšiama apsauginė plėvelė ir taikiklis priklijuojamas.

Reikia žiūrėti, kad taikiklis būtų priklijuotas tiesiai. EasyHit sukurtas taip, kad medžiotojas, pasistatęs šautuvą ant peties, matytų taikiklį tik viena akimi ir galėtų patogiai iššauti atmerktomis akimis. Tai ypač tinka dešiniarankiams, nes jų vedančioji akis yra kairioji. Taikiklio veikimo principas labai paprastas – ilgas optinio pluošto korpusas surenka pakankamai šviesos, kad vamzdžio gale kryptukas matytųsi kaip ryškus taškas.

Šio taikiklio privalumas tas, kad jį galima labai gerai matyti sutemus ir tamsiame fone. Galima įsigyti įvairaus storio ir ilgio oranžinės ir ryškios žalios spalvos taikiklių.

EasyHit

Vertinimas

Visi šauliai ir medžiotojai vieningai pripažino, kad šie taikikliai itin praverstų medžioklėje tykant, kai sutemus ateina, pavyzdžiui, šernų. Taikytis tuomet labai paprasta, nes kryptukas iš tiesų labai ryškus. Viena, ką dar reikėtų pabandyti, – šauti su EasyHit taikikliu į taikinį kulka, kad įsitikintume, ar kulka iš tiesų lekia ten, kur medžiotojas žiūri.

Kitas šių taikiklių privalumas, aišku, pasirodys per ančių medžioklę pradėjus temti, kai medžiotojams pasidaro per tamsu šauti, nes neina įžiūrėti kryptuko.

Lėkščių šauliai teigė, kad jų sporte EasyHit taikiklio neprisireiktų, nes daugelis šauna pojūčiais ir judesiu, į kryptuką net nežiūrėdami. Iš esmės tai yra taisyklinga šaudymo technika naudojant šratus, nes medžiotojas turi šauti ten, kur žiūri. Tokiais atvejais kryptukas iš esmės nebereikalingas.

Taip pat gali būti, kad šaunant į stovintį taikinį iš 50 m storesni (3,5 mm) EasyHit taikikliai uždengs taikinio centrą ir jo nebus galima įžiūrėti, bet tai yra šaudymo lygiavamzdžiu specifika.

Apskritai būtų galima sakyti, kad šie optinio pluošto taikikliai yra greitas ir pigus sprendimas sporto ir medžioklės rezultatams pagerinti. Priklausomai nuo dydžio šie taikikliai kainuoja vidutiniškai apie 20 eurų. 71 cm ilgio priderinamas taikiklis, klijuojamas per visą vamzdžio ilgį, kainuoja brangiau.

Iš pradžių kilo klausimas, kaip ilgai laikysis prie vamzdžio priklijuotas taikiklis. Buvo iš karto matyti, kad dėl karščio taikiklis nenukris, nes saulėje, esant 20 laipsnių šilumos, šaudėme daug, vamzdžiai įkaito taip, kad praktiškai buvo neįmanoma prisiliesti, bet taikikliai ant visų ginklų laikėsi gerai. Taikiklis ant vamzdžio laikėsi dar apie metus, kol buvo nuimtas, todėl tikrai nereikia būgštauti, kad jis galėtų nukristi.

Raudonojo taško tipo taikiklis

EasyHit kolimatoriaus tipo optinio pluošto taikiklis PXS1000 pirmą kartą buvo pristatytas 2012 metais parodoje IWA. PXS1000 galima naudoti ir lygiavamzdžiui, ir graižtvavamzdžiui. Jį lengva primontuoti ant vamzdžio bėgelio keturiais varžtais, taip pat sureguliuoti.

Taikiklio langelyje pasirodo raudonas apskritimas su tašku per vidurį. Apskritimo ir taško dydį galima reguliuoti, taikiklį pastumiant į priekį ar atgal. PXS1000 galima naudoti šaunant ir į skrendantį, ir į stovintį, ir į bėgantį taikinį tiek medžioklėje, tiek šaudykloje.
Šį kartą išbandėme taikiklį šaudydami į skriejančius taikinius.

Perpratusieji taikiklio veikimo principą lėkštes trupino kaip reikiant. Kaip ir su bet kokio pobūdžio pagelbikliu, prie jo reikia priprasti ir prisitaikyti, norint pasiekti maksimalius rezultatus. Didelis šio taikiklio pliusas yra tai, kad jis yra maksimaliai arti vamzdžio, ir medžiotojas neturi atitraukti nuo buožės galvos, kad įžiūrėtų taikinį.

Nesitikėkite, kad tiesiog užsidėjus tokį taikiklį šaudymo rezultatai pagerės savaime. Reikia treniruočių, kad priprastumėte prie įrenginio ir šaudymo juo.

Vertinimas

Tai yra lengvai naudojamas ir patogus taikiklis nepasirengusiems daug mokėti už kolimatorius ir optinius taikiklius. Didelis pliusas tas, kad taikiklis veikia be krovimo ir baterijų. Jis puikiai tinka šaudyti prieblandoje. Tik sunkiau įžiūrėti taikiklio raudonąjį apskritimą ir tašką, jeigu taikomasi iš tamsos prieš šviesą. Kitomis sąlygomis jis puikiai pasiteisina.

Susiję straipsniai

Šauliai nurodė, kad prie PXS1000 reikia priprasti, ypač jeigu su tokiais taikikliais anksčiau nesate šaudę. Taikiklis puikiai pravers ir paukščių, ir stambesnių gyvūnų medžioklėje. Jeigu norite šaudyti kulkomis, prieš eidami į mišką būtinai apsilankykite šaudykloje, kad viskas vyktų pagal scenarijų. PXS1000 kaina – apie 180 eurų.

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.