Patirtis

Du kartus per kelias savaites – stirnų gelbėjimo operacijos Kėdainiuose0

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotr.

Šaltinis čia

Kėdainių ugniagesiams šios savaitės pradžia nebuvo įprasta – trečiadienio rytą jiems teko vykdyti neeilinę gyvūno gelbėjimo misiją. Eglių gatvėje, vieno privataus namo kieme, metalinėje tvoroje buvo įstrigusi stirna. Į pagalbą ugniagesius iškvietė aplinkosaugininkai, pastebėję, kad gyvūnas pats ištrūkti negali.

Atvykus gelbėtojams paaiškėjo, kad stirnai tvora virto tikrais spąstais – gyvūnas buvo taip įsipainiojęs, kad ištrūkti be žmogaus pagalbos nepavyko. Panaudojus specialius plėstuvus, ugniagesiai praplėtė tarpą tvoroje, kad stirna galėtų išsivaduoti. Tačiau išsigandusi stirna puolė atgal ir vėl įstrigo. Teko dar kartą plėsti angą, kad gyvūnas nesusižeistų ir galėtų saugiai išsilaisvinti.

Ministerija bejėgė, lūšis miršta pas veterinarą, o briedžiai pasienyje. Miško naujienos #3

„Stirna buvo labai išsigandusi, blaškėsi, bet galiausiai pavyko ją paleisti į laisvę. Laimei, ji nebuvo susižalojusi“, – pasakojo Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas.

Vis dėlto, prieš keletą savaičių vykdyta kita stirnos gelbėjimo operacija Žibuoklių gatvėje baigėsi ne taip sėkmingai. Tuomet balandžio 28-ąją, taip pat ankstų rytą, ugniagesiai buvo iškviesti padėti dar vienai įstrigusiai stirnai. Gyvūnas taip pat buvo įsipainiojęs į metalinę tvorą, tačiau šį kartą jis buvo susižalojęs ir nebegalėjo būti paleistas. Stirną teko perduoti aplinkosaugininkams, o kartu laukti veterinarijos specialistų pagalbos.

Kodėl tokie atvejai kartojasi? Gegužė gamtoje yra ypatingas metas – tai stirniukų gimimo laikas. Patelės ieško ramių vietų jaunikliams atsivesti, dažnai arčiau žmonių – pievose, pakraščiuose, soduose. Taip jos siekia apsisaugoti nuo plėšrūnų. Mažyliai pirmas dienas praleidžia pasislėpę žolėje, o motina juos aplanko tik trumpam. Todėl žmonėms gali pasirodyti, kad stirniukas paliktas, nors tai – klaidingas įspūdis.

Be to, šiuo metu stirnos intensyviai ieško šviežios žolės ir ūglių, todėl dažniau lankosi pakelėse, laukuose ir net gyvenviečių teritorijose. Patinai tampa aktyvesni – jie ima žymėti savo teritoriją ir ruošiasi poravimosi sezonui.

Gyventojai raginami būti budrūs ir atsakingi: stirnų nešerti, jauniklių neliesti, o vairuotojams – ypač atidžiai važiuoti pro miškų ar laukų pakraščius, ypač ankstyvais rytais ar vėlai vakare, kai gyvūnai aktyviausi.

Naujausias žurnalo numeris jau čia!

Susiję straipsniai

!PRENUMERUOKITE žurnalą!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.