Patirtis

Dėmesio! Naujausi meškų stebėjimai Lietuvoje! Lokiai lankosi Varėnos ir Anykščių rajonuose0

2025 metų birželio 28 dieną Šimonių girioje vėl užfiksuota meška. Šįkart ji lankėsi prie druskos laižyklos. Vaizdo įrašu pasidalijo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Kupiškio skyriaus medžiotojas Bronislovas Domža. Tai dar vienas įrodymas, kad šie stambieji plėšrūnai vis dažniau pasirodo Lietuvos miškuose.

Šimonių giria driekiasi Anykščių ir Kupiškio rajonų savivaldybių teritorijose, Šiaurės rytų Lietuvoje. Tai vienas iš didesnių miško masyvų Aukštaitijoje, esantis netoli Šimonių miestelio. Ši teritorija priklauso Anykščių regioninio parko pašonėje esančiai gamtinei zonai, kur sąlygos yra palankios stambiems žinduoliams, įskaitant ir meškas. Dėl savo dydžio, mažo žmogaus trikdymo ir gausios faunos, Šimonių giria tampa vis dažnesne laikina stotele plėšrūnams, atklystantiems iš Latvijos ar Baltarusijos.

Būtent čia, Kupiškio rajono savivaldybės pusėje, 2025 metų birželio 28 dieną buvo užfiksuotas naujas rudasis lokys, kas apsilankė prie druskos laižyklos, įrengtos medžioklės plotuose. Šis stebėjimas papildė vis gausėjantį lokių pasirodymų Lietuvoje žemėlapį ir rodo, kad šie plėšrūnai vis dažniau lankosi mūsų miškuose.

Nedažnai, bet užtikrintai, meškos palieka pėdsakus vis skirtinguose šalies regionuose. Štai kiek anksčiau, birželio 18, 19 ir 30 dienomis, meška buvo užfiksuota Dzūkijoje Dubičių medžioklės plotuose, vos už kilometro nuo Baltarusijos sienos, tikėtina, atkeliavusi per Čepkelių gamtinį rezervatą. Kameros užfiksavo tą pačią mešką dviejose skirtingose vietose, nutolusiose apie 2 kilometrus viena nuo kitos. Vaizdo įraše aiškiai matyti, kaip meška pakyla ant dviejų kojų ir pasikaso nugarą į medį. Tai elgesys, būdingas šiems plėšrūnams.

Dubičių medžiotojų būrelio narys Marius Reklavičius pasakojo, kad nors meška jų kamerose užfiksuota pirmą kartą, pasieniečiai jau anksčiau buvo pranešę apie šio gyvūno lankymąsi šioje vietovėje. Deja, jos vizitas neapsiėjo be nuostolių – buvo apgadinta šėryklos įranga.

Tiek medžiotojai, tiek gamtosaugininkai skatina gyventojus pranešti apie tokius susitikimus, nes kiekvienas pastebėjimas yra vertingas duomenų šaltinis, padedantis įvertinti lokių elgseną, migracijos maršrutus ir galimą populiacijos įsitvirtinimą Lietuvoje.

Susiję straipsniai

Kaip ir anksčiau, visi pastebėjimai žymimi Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos sukurtame žemėlapyje Meskuzemelapis.lt. Tai padeda kaupti vertingą informaciją apie lokių pasiskirstymą, migraciją ir galimą įsitvirtinimą Lietuvoje.

!PRENUMERUOKITE žurnalą!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.