
Meškos garsėja ne tik savo jėga ir įspūdinga išvaizda, bet ir meile saldumynams. Nuo pat vaikystės žinome pasakas apie lokius ir medų. Šis gardėsis išties yra vienas iš meškų mėgstamiausių natūralių maisto šaltinių. Be to, šie plėšrūnai, nors ir minta įvairiu lesalu nuo uogų iki smulkių gyvūnų, niekada nepraleis progos pasmaguriauti kažkuo kvapniu, riebiu ar saldžiu.
Tad nenuostabu, kad spurgos, ypač padengtos sirupu ar glaistu, tampa ypač patraukliu jauku laukinėms meškoms. Būtent tuo, kaip įtariama, pasinaudojo vienas Kalifornijos medžiotojas, kuris dabar kaltinamas neteisėtu jauko naudojimu meškų viliojimui.
Tyrimas kaip iš kriminalinio filmo
Plumaso apygardos valstijos žuvų ir laukinės gamtos apsaugos pareigūnai pradėjo tyrimą po įtarimų, kad tam tikrose miško vietovėse slapta viliojamos meškos. Įtariamojo pėdsakų paieška virto tikru iššūkiu. Pareigūnai naršė šimtus hektarų miškingos teritorijos, kurioje gausu kritusių medžių, uolų, šlaitų ir kitų sunkiai pasiekiamų vietų.
Ypač daug dėmesio buvo skirta senų medžių drevėms. Pareigūnai sistemingai apžiūrėjo tuščiavidurius kamienus, samanas, šaknynus ir kitus natūralius slėptuvių taškus. Būtent ten jie aptiko įkalčius. Saldžias, stipriai kvepiančias spurgas, kurios buvo atsargiai įgrūstos taip, kad ilgai skleistų kvapą ir pritrauktų gyvūnus.
Etika, saugumas ir įstatymai
Kalifornijoje naudoti maisto jauką meškų viliojimui medžioklės metu yra griežtai draudžiama. Tai laikoma neetišku, pavojingu ir iškreipiančiu natūralų gyvūnų elgesį. Meškos, pripratusios prie žmogaus maisto, gali tapti agresyvios, ieškoti žmonių gyvenamose vietose, kelti grėsmę tiek sau, tiek aplinkiniams.
Be to, tokie pažeidimai meta šešėlį visai medžiotojų bendruomenei, kuri dažnai stengiasi veikti atsakingai ir vadovautis tiek įstatymais, tiek gamtosauga.
Baudžiamoji atsakomybė už saldžią pagundą
Surinkus pakankamai įrodymų, medžiotojui buvo pateikti oficialūs kaltinimai. Tai retas, bet simboliškai svarbus atvejis, rodantis, kad net ir gudriausiai užmaskuoti pažeidimai gali būti išaiškinti, jei tyrimas atliekamas su atsidavimu.
Pareigūnai primena, kad gamta nėra cirkas, o laukiniai gyvūnai ne žaislai. Bandymas manipuliuoti jų instinktais vardan lengvesnio laimikio nėra priimtinas nei įstatymiškai, nei morališkai. Šaltinis čia
!PRENUMERUOKITE žurnalą!
