Patirtis

Apsauginis laikiklis bebrų spąstams0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Bebrų medžioklė spąstais yra vienas sunkiausių ir ilgiausiai trunkančių medžioklės būdų. Perspektyvių kanalų ir griovių tyrimas, tinkamos vietos spąstams paieškos, pats Conibear tipo rėminių spąstų statymas, laimikio išnešimas iš atokesnių bebrariumų… Ir tai dar tikrai ne viskas tokioje bebrų medžioklėje.

Vienas fiziškai sunkiausių ir nepatogiausių proceso etapų yra spąstų užtaisymas. Net stipriam vyrui reikia didelių pastangų. Aišku, yra žnyplės, kuriomis rėmas užtraukiamas, bet jos didelės, sunkios ir nepatogios. Be to, užtaisyti spąstai yra pavojingi.

Vienas kitas nutrūktgalvis atliko eksperimentą, kurio paskui stipriai gailėjosi, bet paprastai suaugusio vyro kaulų šie spąstai nesulaužo, nors ir užgauna labai skaudžiai. Net yra buvę atvejų, kai žmogus sugebėjo prisiverti spąstuose galvą. Kaip buvo galima spręsti iš pranešimų medžioklei skirtose socialinių tinklų grupėse, šis nuotykis vyriškiui baigėsi tik galvos skausmu.

Apsauginis laikiklis bebrų spąstams

Apsauginis laikiklis

Vienas būdų patogiai dirbti su rėminiais spąstais yra naudoti nerūdijančiojo plieno laikiklį, kuris užfiksuoja rėmą pusiau užtaisytoje būsenoje. Didesnių pastangų reikia suspaudžiant spyruokles. Paprastai, kai tai atlikta, ant spyruoklių uždedami apsauginiai kabliukai.

Paskui spyruoklių žiedai įspaudžiami tarp rėmų, bet saugiklių kabliukai gali ir nukristi – dažnai taip ir būna. Spąstai užtaisyti ir parengti darbui. Menkiausias prisilietimas prie ūselių privers spąstus užsikirsti. Geriausiu atveju tai reiškia, kad viską reikės pradėti iš naujo.

Uždėjus laikiklį spąstai lieka pusiau užtaisyti. Tokioje pozicijoje spyruoklių saugiklių kabliukai irgi nukris, bet spąstus bus galima ramiai judinti, nebijant netyčia prisiliesti prie ūselių.

Apsauginis laikiklis praverčia statant bebrų spąstus spyruoklėmis aukštyn arba į vieną pusę. Spyruoklėmis aukštyn spąstai pakabinami siauruose grioviuose, perveriant pagalį, dedamą ant vandens augalų ar ledo.

Spyruoklėmis į vieną šoną spąstai dedami šiek tiek platesniuose kanaluose, pervertą pagalį įspraudžiant į gruntą, o klasikiniu variantu – spyruoklėmis į abi puses – spąstai dedami platesnėse vietose ar prie bebrų namų įėjimų. Dar yra galimybė spąstus pakabinti trikampiu – A raidės forma sutvirtintais pagaliais. Tada spąstų spyruoklės irgi bus nukreiptos aukštyn.

Susiję straipsniai

Be klasikinės pozicijos, visais kitais variantais visiškai užtaisytų spąstų spyruoklių saugiklius išimti yra labai nepatogu ir net pavojinga. Užtat laikikliu užfiksuoti spąstai neužsikirs ir saugiklius bus galima nuimti dar prieš panardinant spąstus į vandenį. Kai rėmai pastatyti, jie dar suspaudžiami, uždedamas kabliukas, o apsauginis laikiklis nuimamas.

Naujas žurnalo „Medžioklė“ numeris jau išėjo!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.